Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Memur Alımları Donduruldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katıldığı televizyon programında memur alımlarının dondurulduğunu duyurdu. Peki bundan sonra ne olacak?

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Memur Alımları Donduruldu
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavlarına giren adaylar yüksek puan almaya çalışarak devlet memuru olmayı hedeflemektedir. Bilindiği gibi pek çok bölümde yığılmalar meydana gelmiş ve kadrolarda dolduğu için eskiye oran ile daha az memur alımı yapılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılında alınacak olan memur sayısının 2016 yılına göre daha az olacağını belirterek adaylara üzücü haber vermişti. Kadrolarda doluluk oranı yükseldiği için bundan sonra ki alımlar daha dikkatli şekilde yapılıyor. Bugün ise Bakan Mehmet Müezzinoğlu NTV'de spikerin sorularını cevaplarken ilginç bir açıklama yaptı ve memur alımlarının dondurulduğunu duyurdu.

Memur Alımları Bitecek Mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na İBF mezunlarının ne zaman kadrolu olacağına dair ilginç bir soru yöneltildi. Bakan Mehmet Müezzinoğlu ise bu soruya memur alımlarının dondurulduğu ifadesini kullanarak cevap verdi. Bunun üzerine sosyal medya karıştı ve her kafadan yorumlar yapılmaya başlandı.

Mehmet Müezzinoğlu memur alımlarının dondurulduğunu belirtti ancak bunu memur alımlarının olmayacağı şekilde yorumlamak doğru olmayacaktır. Çünkü devlet kadrolarında tespit edilen boşluklara göre alımlar gerçekleştirilmektedir. Sadece bundan sonra ki dönemlerde alımlar daha az olacak ve daha titiz çalışmalar yapılacak. Örneğin adaylar KPSS'den daha yüksek puan alması gerekecek ve mülakat sistemleri de zorlaştırılabilecek. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE