Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Taşerona Kadro Hakkında arihi Verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilere kadro düzenlemesi için tarih verdi. İşte taşeron yasası hakkında açıklamalar.

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Taşerona Kadro Hakkında arihi Verdi
Ülkemizde bir milyona yakın kişiyi ilgilendirmekte olan taşeron yasası hakkında henüz net bir bilgi paylaşımı yapılmıyor. Bilindiği gibi bu konu hakkında ilk çalışmalar dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından atıldı ve taşeron işçilere kadro verileceği konusunda çalışmalara başlanılmıştı. Başbakan'ın değişmesi ve koltuğa Binali Yıldırım'ın geçmesi ile taşeron yasası hakkında çalışmaların yapılıp yapılmayacağı hakkında açıklama beklenirken çalışmaların devam ettiği duyuruldu. Araya darbe girişiminin girmesi aylarca FETÖ'cüler meslekten ihraç edilmesi ile taşeron yasası hakkında görüşmeler neredeyse askıya alındı ve süre uzadıkça uzadı. Taşeron yasasının ne zaman çıkacağı ve işçilerin ne zaman kadro alacağı konusunda açıklama beklenirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilere kadro verilmesi için açıklama yaptı ve kadro düzenlemesi için tarih verdi.

Tarih Verildi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamasında taşeron düzenlemesi konusunun referandum sonrasında yapılacağını duyurarak şu anda bu konuyu referandumdan dolayı gündeme getirmenin doğru olmadığını belirtti.

Taşeron yasası düzenlemesi için tarih veren Bakan Mehmet Müezzinoğlu 27 Nisan 2017 ya da Mayıs 2017 ayından sonra taşeron yasası hakkında çalışmaların yapılacağını açıkladı. Bir milyona yakın adayın gözü şimdi Nisan ve Mayıs 2017 ayına çevrilmiş oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KÜLYUTMAZ DEDİK
KÜLYUTMAZ DEDİK - 5 yıl Önce

ÖNCE BİZİM İŞ GÖRÜLSÜN BİR ARA SİZE BAKARIZ DER GİBİ BİZDE ÖNCE BİZİM İŞ DİYCEZ

Memet
Memet - 5 yıl Önce

Kendilerine gelince anında yasayı çıkartılırlar taserona gelince şöyle oldu boyle oldu derler konu alt tabaka olunca herşey durur

Sabır taşı
Sabır taşı - 5 yıl Önce

Aynen katılıyorum. Once vatandaşın isi görülsün. Yeter artik. Sürekli bir erteleme. Ne meseleymis bu yaaaa.

Ego
Ego - 5 yıl Önce

Hazirandan sonra daha calışmalar baslıcakmış tam sacma sapan bi acıklama

Memet
Memet - 5 yıl Önce

Halka gelince uzatırlar beklemeye alışmış ne kadroymus arkadaş vereceksiniz verin artik hayır çıkacak yoksa

ali
ali - 5 yıl Önce

zor be gardaslar sevinmeyin

ramço
ramço - 5 yıl Önce

2019 a yatırım arkadaşlar, 2019 seçimlerinden 1 ay önce kıytırıktan bişiler yapacaklar ÖSP gibi bidaha oy almak için bilginiz olsun..

işçi
işçi - 5 yıl Önce

bence buda yalan çalışma bakanı istifa etasin