Çalışma Bakanı: Kadro Dışı Kalan Taşeron İşçi Yok!

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı SARIEROĞLU taşeron işçilerin kadroya geçişi için bazı açıklamalarda bulundu. Bakan SARIEROĞLU, hiçbir taşeron işçinin kadro dışı kalmadığını belirtti.

Çalışma Bakanı: Kadro Dışı Kalan Taşeron İşçi Yok!

Çalışma Bakanı Jülide SARIEROĞLU taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecine ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı SARIEROĞLU taşeron işçilerin kadro geçişinde hiç bir işçinin kadro dışı kalmadığını belirtti.

SINAVDAN 50 PUAN ALMAK YETERLİ OLACAK.

Bilindiği gibi taşeron düzenlemesinde kurumlar adaylara yazılı sınava aşamasına geldi. Adayların 50 puan alması ile kadro hakkını elde edecek. Çalışma ve Sosyal politikalar bakanı Jülide SARIEROĞLU kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan işçilerden tanıma uyanların hiç birinin kadro dışı kalmadığını aktardı. 1 milyon işçiyi yakından ilgilendiren bir çalışmanın 2 Ocak itibari ile başvuruları aldıklarını, sürecin çok büyük bir süreç olduğunu ve yakından takip ettikleri belirterek, tüm illerde bulunan İşkur ve SGK müdürlüklerinin ilk andan itibaren teyakkuz halinde olduğunu belirtti.

KİMSE KADRO DIŞI KALMADI!

Bakan Sarıeroğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan ve taşeron tanımına uyan adaylardın hiç kimsenin kadro dışı kalmadığını belirterek, süreç hakkında yerelde gece gündüz binlerce adayın belge girişinin yapıldığını, KHK'nın tüm maddelerini okumayanların eleştiride haksızlık yaptığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
cem yıldırım
cem yıldırım - 6 yıl Önce

sadece sağlık bakanlığında personel çalıştırılmasına dayalı olmayan görüntülme,sterilizasyon,hbys,laboratuvar,yemek hizmet alımlarında çalışan Türkiye geneli 25000 toplam red alan personel bulunmaktadı.bunların hepsi kadro dışı kaldı.bunlar red alan personel sayısını neden görmezden gelip,nasıl oluyorda kimse kadro dışı kalmadı deniyor.

ender
ender - 6 yıl Önce

sayın bakanım haksızlık yok diyorsunuz hastanelerde yemekhane, laboratuar,emar,hbys,ve daha niceleri var sizce kim haksız?

Musa
Musa - 6 yıl Önce

Sayın bakanım ayırdım olmayacaktı taşeronda hizmet alımında çalışanlar aldınız kadroya bizler almadınız ayrıca 4aralıktan işe giriyor kadro alıyor bizler senelerdir çalışmaktayız ama bizlere kadro yok Adalet böyle bir şey demekki

adelet
adelet - 6 yıl Önce

sayın bakan kimse kalmadı diyor hbys olarak 24 saat nöbet tutuyorum üstüne üstlük bide taşaron olarak kimse dışarıda kalmadı diyorsun 10 yıldır bu işi yapıyorum ve kadro hayaliyle ama sen ne yaptın 1 hafta çalışan adamı kadroya aldın eğer birzacık vicdanın varsa biraz daha düşünürsün ve ben hakkımı helal da etmiyorum

Mehmet
Mehmet - 6 yıl Önce

İyi bı baksın var mı yok mu

Mesut kalkan
Mesut kalkan - 6 yıl Önce

Zorla emekli edip 1000tl maaş veriliyor bununla geçin diyorsun beni işimden çıkartıp magdur ediyorsunuz adalet bu mudur

Zeyna
Zeyna - 6 yıl Önce

Nasil kalmadi kadro disi emekliliği gelmis ama dilekçe vermeyenler kadro disi kaldi sun onlar issiz kalacak 2 nisandan sonra emekli maaslari 1000 tl nasil birdaha is bulacak bu insanlar 50 yasina gelmis.

Admin
Admin - 6 yıl Önce

Kayitsiz sartsiz dediniz ama haksizlik yok dediniz taseron olayi kalkacak dediniz hep palavra kamu hastanelerinde calisan yemekhanecilerin sucu nedir sayin bakanim bunlarin hakkini ve mebelini nasil odeyeceksiniz bu haksizliga biran once son verin yoksa hakkimiz ve size verdigimiz oylar haram olsun bundan sonra oy yok