Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan Çok Önemli Açıklamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti’nin şu ana kadar gerçekleştirmiş olduğu icraatları ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundu ve geçmiş dönemlerdeki seçim sonuçlarını hatırlattı.

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan Çok Önemli Açıklamalar

Bakan Sarıeroğlu, AK Parti Antalya Kadın Kolları’nın 5. kez düzenlenen olağan genel kuruluna davetli olarak iştirak etti. Gündem ile ilgili önemli açıklamalara değinen Sarıeroğlu, 2002 yılından bugüne kadar gerçekleştirilen projeler hakkında çeşitli bilgiler verdi. Engelli atamalarına ve kadın istihdamına yönelik gerçekleştirilen ve devam eden çalışmalar hakkında da önemli ifadelerde bulundu.

2002 yılından beri AK Parti’nin tüm seçimleri kazandığının altını çizen Sarıeroğlu, bunun asla tesadüf olmadığını, yapılan bütün çalışmaların 81 milyon vatandaşı etkilediğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

‘’2002 yılına kadar kamuda toplam 5 bin 777 engelli vatandaşımız istihdam ediliyordu. Bugün ise kamuda tam tamına 55 bin engelli vatandaşımız görev alıyor ve bu sayıyı daha da yükselteceğiz.’’ diye belirtti.

Konuşmasına devam eden Bakan Sarıeroğlu, AK Parti olarak şimdiye kadar kadınların arkasında olduklarını belirterek şu açıklamayı yaptı:

‘’Sanat, spor, siyaset kısacası her alanda atmış olduğumuz uygulamalar, projeler ve düzenlemelerle birlikte kadınlarımızın önünü açtık. Artık kadınlar her alanda çalışabiliyor. Yapılanları bazı kişilerin artık idrak etmesi gerekiyor. Şu an mecliste yer alan kadın sayısını yeterli bulmuyoruz. 24 Haziran seçimlerinde, bu konuyla alakalı olarak çalışıyoruz. İnşallah daha fazla kadın seçilecek ve bu yolda omuz omuza yürüyeceğiz.’’

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 19:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
isimsiz
isimsiz - 4 yıl Önce

ben şunu sorayim memur 65 yaşına kadar emekli olmuyor istemiyor da an siz ne yaptınız yasi be primi dolan emekliettiniz emkli olmak isylteyen olsun istemeyen çalışsın diyebilirsiniz yazık deyilmi şimdi

Saim
Saim - 4 yıl Önce

KİT şeker fab ve diger kitler mağdur edildi 50 bin kişi bunlarin aileleride kendileride hayel kirikligi yaşati bu kişilerden nasil oy alacak bilmiyorum bunlar

Tasoren
Tasoren - 4 yıl Önce

Kitlerde tasorene kadro neoldu

Dogan
Dogan - 4 yıl Önce

Sayin bakan 2002 yilindan beri bu asgeri ucretliyi enfelasyona yenik düşurdunuz ve 3 milyon EYT liler olarak bizleri hic aklinizdan bile gecirmediniz 24 hazirana kadar cikardiniz yoksa oylar kayacak başka partilere bizleri bitirdiniz

Hepsi boş laflar
Hepsi boş laflar - 4 yıl Önce

Sen önce taşeron işini çö bir an önce yoksa binlerce.yüzbinlerce oy ya gidecek.ya başka partiye kayacak.Acele edin.Secimlere iki ay kaldı.

Kk
Kk - 4 yıl Önce

Taşeron

Mekres
Mekres - 4 yıl Önce

Kit lerden ne haber... neden hala bu açıklama yapılmıyor... daha dün gezi parkı olaylarında twitlerinle atıp tutuyordun...ha bire kadınları yuvalarından uzaklaştırıyorsunuz.evine kocasına bağlılığı bitirdiniz.

ısımsız
ısımsız - 4 yıl Önce

sayın bakanım bızlerde med de 12 ay calısmak ısdıyoruz 10 ay degıl 31 bın kısıyız turkıye genelınde meb de calısan