Çalışma Bakanı Açıkladı! Taşeronların Maaşları İyileştirildi Şartları da İyileştirilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan duyuru ile taşeronların maaşlarının iyileştirildiği şartlarının da zaman ile daha da iyileştirileceği vurgulandı.

Çalışma Bakanı Açıkladı! Taşeronların Maaşları İyileştirildi Şartları da İyileştirilecek

2 Nisan 2018 tarihinde çıkarılan yasa kapsamında toplam 900 bin civarı işçinin devlet güvencesi aldığı belirtilmişti. Buna göre hükümet alt iş verenler aracılığı ile kamu kurumlarında istihdam etmekte olan taşeron işçilerin devlet güvencesi alması sağlandı ve sözleşmeleri devlet ile yapıldı.

Buna göre taşeron işçilerin devlet güvencesi alması ile maaşlar ne zaman yatırılacak, maaşlara zamlar yapılacak mı gibi sorular sorulurken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve taşeron işçilerin maaşları ile şartlarına değinildi.

ŞARTLAR İYİLEŞTİRİLECEK MAAŞLAR YÜKSELTİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yaşlı maaşları konusunda değinildiği gibi yine taşeronlar hakkında da açıklama yapıldı. Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan duyuruda taşeron işçilerin maaşlarının iyileştirildiği söylendi. Yine haklar konusunda da değinen Bakan Sareroğlu haklarının iyileştirildiğini şartların oturmaya devam ettiği ve bu sürecin sonunda daha da iyileştirileceğini müjdeledi. Bilindiği üzere zaten artık taşeron işçiler alt iş verenler ile muhatap olmuyor, işten çıkarılacağım korkusunu yaşamıyor ve sözleşmelerini güvencelerini haklarını tamamen devletten alıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kara murad
Kara murad - 4 yıl Önce

Sendikanın taşeron iken vermiş olduğu sosyal hakları zam diye açıklayıp duruyorsunuz sayın bakan zam filan yapılmadı.Kadro falan da verilmedi sadece kurunların kendi bünyesine geçtik .kadrodur zamandır falan diye açıklama yaparak nefesinizi tüketmeyin.biz doyduk.

Aysel
Aysel - 4 yıl Önce

Raporlu veya bakanımızın tabiri ile joker işciler hakkında hiçbirşey yapılmadı yazık

taşeron
taşeron - 4 yıl Önce

maaşların iyileştirilmiş hali asgari ücret düzeyinde, kimi kandırıyorsunuz

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Valla sayın bakanım alt işveren din ama bosubosuna tutanak verdiler cezada 1 yöyme kestiler 4yöyme olsaydı işten atacaklarmıs sayın bakanın ne yapmam gerek bakanım saygılarımla

öğretmen evlei
öğretmen evlei - 4 yıl Önce

birde ayrım ve haksızslık yaptığını söyleseydin keşke

taşeron du
taşeron du - 4 yıl Önce

maaşlar ın iyileştiğini duydum iyide bende taşerondum da benim neden azaldı, hatta 24 saat resmi tattilerde aldığım ek, 16 saaten fazla sını ödenmiyor

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Asgari ücretli kadro olurmu

DOĞRU KONUŞMAK GEREK
DOĞRU KONUŞMAK GEREK - 4 yıl Önce

Belediye işçisi olarak Maaşlarımız da düzenleme olmuştur fakat kadrolarımız yükselmedi, Şartlarımızın daha iyileşeceğinden hiç şüphem yok.. Allah devletimize zeval vermesin..