Çalışma Bakanı Açıkladı: Artık Taşeron İşçi Değil Kadrolu İşçi Alacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu istihdam sağlamaya yönelik İŞKUR ile ortak çalışarak 2018 yılı sona ermeden önce toplamda 1 milyon 250 bin kişiye istihdam sağlamak amacında olduklarını açıkladı.Peki kadrolu işçi alımı olacak mı?Artık taşeron işçi alımı olmayacak mı?Taşeron kalkacak mı?Haberimizin devamında detayları bulabilirsiniz.

Çalışma Bakanı Açıkladı: Artık Taşeron İşçi Değil Kadrolu İşçi Alacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Elazığ'da parti üyeleriyle bir araya geldi.Bakan Sarıeroğlu Elazığ'da çok önemli açıklamalarda bulundu.Meslek danışmanı sayısını arttırkdıklarını internet alt yapısını geliştirdiklerini açıklayan Sarıeroğlu insanların işe yerleştirilmesine yönelik olarak ortaya konulan proaktif politikaların bu sayede arttığını ve daha çok insana iş imkanı sağladıklarını açıkladı.İŞKUR la iş birliği yaparak 2018 yılı bitmeden önce tam 1 milyon 250 bin kişiye iş imkanı sağlamak istediklerini dile getirdi. Gençlerin çağrılarına kayıtsız kalmayacaklarını gençlerle beraber hareket edip kısa süre içinde mobil uygulamalarını da kullanıma hazır hale getireceklerini açıkladı. Peki taşeron kalkacak mı? Sadece kadrolu işçiler mi alınacak?

BAKAN SARIEROĞLU: TAŞERONU KALDIRDIK

Devlete sözleşmeli memur alımı ve sözleşmeli personel alımına devam edeceklerini açıklayan Bakan Sarıeroğlu kamuya alınacak işçilerin artık taşeron olmayacağını direk kadrolu olarak alınacaklarını ve bunların birbirine karıştırılmakta olduğunu ifade etti.Kamuve kamu kuruluşlarına bundan sonra taşeron değil kadrolu işçi alınacağını ifade etti.İlk olarak Sağlık Bakanlığının 18 bin kişilik işçi alım talebi olduğunu da sözlerine ekledi. İŞKUR dan kadrolu işçi pozisyonlarına herkesin başvuru yapabileceğini de ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 11:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kara murad
Kara murad - 4 yıl Önce

Sayın bakan her yerde kadro ya aldık kadroya aldık diye açıklama yapıyorsunuz.Kadro filan değil kurumların kendi bünyesine aldık diye söyleyin bari de işin içinde olmayan vatandaş da anlasın sizin ali cengiz oyununuzu.Taşeronda iken sendikanın vermiş olduğu hakları iyileştirme diye zam diye yutturmaya çalışıyorsunuz.Biz doyduk.

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Ne kadrosu kuldurmeyin

Yüzde  yetmiş
Yüzde yetmiş - 4 yıl Önce

Yüzde yetmisle kapsam dışı bıraktıklarınız ne olacak

Suat
Suat - 4 yıl Önce

Sayın bakanım 900 bin kişiye kadro verdik diyorsunuz kadroya geçen 450 bin kişi belediye sirketine geçtik biz kadro dediğiniz bu mu hiçbir sosyal hakkımız verilmedi maasimiz 1 tl bile artmadı taseron da şirket ti şimdide şirket yüz binlerce insan bimere yazdı sayın cumhurbaskanina yazdı bir kişi cikipta neden bu haklarımız verilmiyor açıklama yapmadınız yazık bu kadar insanın umutlarını yok ettiniz

Aydın
Aydın - 4 yıl Önce

Kadro aldık zam yok

belediye bit
belediye bit - 4 yıl Önce

Bitlere tam kadro. 657 4D sürekli işci kadrosu...

Belediyede köle
Belediyede köle - 4 yıl Önce

Sayın bakanım hani kadro verdikdemiştinizya belediyedekiler kadro alamadı belediyede calışanların hali cok berbat insanların piskolajisini bozdunuz calışanların umudunu kırdınız

Berat
Berat - 4 yıl Önce

Kitler taşeronları kadro bekliyor