Çalışma Bakanı 10 Bin TL Destek Verilecek İş Garantili Meslek Kurslarının Başlama Tarihini Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile 10 bin TL'lik destek ücretinin verileceği iş ve meslek garantili kursların başlama tarihini duyurdu.

Çalışma Bakanı 10 Bin TL Destek Verilecek İş Garantili Meslek Kurslarının Başlama Tarihini Açıkladı

Ülkemizde bilindiği üzere işsizlik sorununa çözüm bulunabilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu İŞKUR önemli çalışmalar gerçekleştirmekte olup adaylar İŞKUR tarafından düzenlenen projeler kapsamında en çok iş ve meslek garantili kursları tercih etmektedir.

Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı cephesinden yapılan açıklama ile bazı sektörler için iş ve meslek garantili kurslar düzenleneceği ve bu kurslar için adaylara 10 bin TL'lik destek ücetinin verileceği belirtilmişti. Buna göre ilgili kurslar hakkında açıklama yapılması beklenirken sonunda kurs tarihleri duyuruldu.

BAKAN TARİHİ AÇIKLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da gençlere 10 bin TL'lik kupon ücretinin verileceği belirtildi. Buna göre gençler bu ücreti kendini geliştirmek istedikleri alanlarda kurslara katılımlar yaparak harcayabilecektir. İlgili çalışmanın Temmuz ayı itibari ile faaliyete geçeceği belirtildi.

Buna göre farklı kurslar açılacak ve gençler alacağı 10 bin TL'lik kuponu istediği kurslara katılım sağlayarak eğitim masrafları için kullanabilecek kursların ortalama 8 ay civarı sürmesi beklenmekte olup kursları alacak olan gençler iş garantili olarak özel sektör firmalarına yerleşebilecektir. Yakın zamanda konu hakkında yeni açıklamaların gelmesi beklenmekte olup açıklamalar yapıldıkça İşin Olsa ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hulys
Hulys - 2 yıl Önce

Yaş sınırlaması varmı acaba

Hayrettin
Hayrettin - 2 yıl Önce

Kurs lara katılmak istiyorum