Çalışan Annelere 400 Tl Bakım Desteği Verilecek! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışan kadınlara müjdesini verdi. Kadın çalışan istihdamı kapsamında 400 Tl bakım desteği verilecek. Çocuk bakım desteğine başvuru şartları neler?

Çalışan Annelere 400 Tl Bakım Desteği Verilecek! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışan kadınların iş gücü istihdamına devam edebilmeleri için yeni teşvik açıkladı. Çalışan annelere 400 Tl bakım ücreti ödenecek. İşsizliğin önlenmesi ve istihdamın artmasının hedeflendiği teşvik ile çalışan kadınların önemli oranda çocuklarının bakımını sağlayabilmeleri hedefleniyor.

400 TL ÇOCUK BAKIM DESTEĞİ

Çalışan kadınların iş hayatında aktif olarak çalışmaya devam edebilmeleri için çalışma Bakanlığı önemli bir projesi bulunuyor. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu konu ile ilgili bir değerlendirme yaptı. Kadın istihdamının artması için yapılan çalışmada iş başı kurslar açılacak. Projeyle iş başı eğitimlere katılan kadınlara 400 Tl çocuk bakım desteği ödemesi yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Bakan Jülide Sarıeroğlu'nun yaptığı değerlendirmeye göre İş başı kurslara katılmak isteyen kadınlara 400 Tl devlet desteği için 2 ile 5 yaş aralığında bulunan çocuklara ödeme yapılacak. Projenin ne zaman hayata geçeceği konusunda henüz bir açıklama yapılması. Seçim sonrasında gündeme gelmesi beklenmekte. Başvurular henüz yapılmıyor. Çalışan kadınlara 400 Tl destek projesi için başvurulara ilişkin yeni detaylar belli olur olmaz ziyaretçilerimize paylaşacağız. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 20:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 4 yıl Önce

Neden 2ve 5yaş arası...kadınlara şartsız yardım yapılsın artık maaş baglasınlar kadınlara o kadar önemsiyorsanız kadınlarımızı şart koyulmasın lütfen

Barış efe
Barış efe - 4 yıl Önce

Bende çalışıyorum benim 3 tane evladım var mati sıkıntılarım var onunun için çalışıyorum ustelikle çocuğum elimden hastane tarafından sakat oldu onun ameliyatı için çabalıyorum ben gündüz eşim gece çalışıyor çocuklarıma bakacak kimsem olmadığı için eşim gece bende gündüz çalışıyorum bu güne kadar hiç bir yardım almadım baş vurusu yaptım geldiler eve bakmaya oda çıkmadı bana yardım benim tüm ev eşyalarında millet verdi hani ben anlamıyorum durumu çok iyi olan yardım alıyor ama ne hikmetse bizim gibi fakir ve hiç durumu olmayan niye alıyor ben bunu bir türlü anlamıyorum lütfen en kısa zamanda duysunlar sesimizi