Bu Mesleğin Maaşları 2 Bin Lira Artacak!

AK Parti yasa teklifini meclise sundu. Uzman tabip ve diş tabiplerinin emekli maaşlarına 2000 TL artış yapılacak. Uzman olmayanların emekli aylıkları ise 1533 TL artırılacak. Peki yasa teklifinin detaylarında neler var? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Bu Mesleğin Maaşları 2 Bin Lira Artacak!

AK Parti tarafından meclise sunulan torba kanun teklifinde sağlık çalışanlarının emeklilik hakları ile ilgili de çok önemli bir düzenlemeye yer verildi. Meclise sunulan düzenlemeye göre Uzman tabip ve diş tabiplerinin emekli aylıklarına 2000 TL artış yapılacak. Uzman olmayan tabip ve diş tabiplerinin emekli aylıkları ise 1533 TL artırılacak. Peki torba yasanın detaylarında neler yer aldı?

İŞTE DETAYLAR

Sağlık personelinin adil ve dengeli dağılımının sağlanması ve Sağlık Bakanlığınca yapılan istihdam planlamasının uygulanabilmesi için, birden fazla sağlık kurum ve kuruluşunda istihdam planlamalarının esas alınması amacıyla 1219 sayılı Kanunda düzenlenme yapıldı. Ayrıca, sağlık turizminin teşvikine ve hizmet kapasitesinin artırılmasına yönelik olmak üzere tabip, diş tabibi ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar tarafından verilen sağlık hizmetleri için bütçeleri ayrı olmak şartıyla sağlık kuruluşları arasında işbirliği yapılmasına ve belirtilen personelin esnek çalışabilmesine imkan sağlandı. beceri ve eğitim gerektiren bu işleri yapabilen tabiplerin ek ödeme tavanlarının esnetilmesi amaçlandığı, şartlar göz önünde bulundurularak ek ödeme yapılmasının amaçlandığı, ağlık Bakanlığına önerilerde bulunmak üzere Uluslararası Sağlık Hizmetleri unvanı ile bir anonim şirket (USHAŞ) kurulması amaçlandığı torba yasada yer alan maddeler arasında bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacı
Hacı - 3 yıl Önce

Rezilsiniz daha da bişey demym

SIRADAKİ HABER