Bu illerde Koronavirüs Vaka Sayılarında Artış Var! 44 İlde Maske Yasağı!

Türkiye genelinde koronavirüs vaka sayısı artan iller hangileri? Maskesiz dışarıya çıkmanın yasak olduğu iller hangileri haberde.

Bu illerde Koronavirüs Vaka Sayılarında Artış Var! 44 İlde Maske Yasağı!

Vaka sayısı artan iller belli olmaya başladı. 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle Türkiye genelinde yeni normalleşme adamı kapsamında daha önce almış olan tedbirler adım adım gevşetilmeye başlatılması ile birlikte vaka sayılarındaki temkinli sayılar devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin koca sosyal medya üzerinden günlük koronavirüs vaka tabloların açıklayarak sayıların uyarlar verdiğini ve dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor. Bu kapsamda bazı Büyük şehirlerde koronavirüs enfekte olan hasta sayısını artış olduğu, bazı yerlerde etkinlikler gösteriler şehire giriş ve çıkışların yasaklandı açıklandı. Bu iller hangileri olduğu merak edilen konular arasında yer alıyor.

MASKE YASAĞI GETİRİLEN İLLER!

Konya ilinde geçen haftalarda başlayan artışla birlikte, bazı yerlerde ve köylerde karantina uygulamalarının alındığı ifade edilmişti. Artış olan illerin bir tanesi Konya olarak açıklanmaktadır. Kocaeli'de, Adana ilinde vakaların artış olduğu bazı iller arasında yer alıyor. Bursa Valisi  Yakup Canbolat sosyal mesafe maske ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi konusunda vatandaşlara uyarlarda bulunuyor. Ardahan ilinde yapılan açıklamalara göre 18'de coronis vakası bulunuyor ve 5 ilçede maskesi ile dışarıya çıkış yasaklandı. Maskesi dışarı çıkma cezası olan iller hangileri? Diyarbakır, Kastamonu, Karabük, Denizli, Adıyaman, Mardin, Karaman, Kocaeli, İzmir, Malatya, Bolu,  Gaziantep, Aydın, Erzurum, Balıkesir, Muğla, Şanlıurfa, Rize, Uşak, Kırkkale, Kahramanmaraş, Tunceli, Konya, Kütahya, Afyonkarahisar, Düzce, Kayseri, Isparta, Gümüşhane, Bolu, Burdur, Sakarya, Zonguldak, Ardahan, Amasya, Bursa, Gümüşhane illerinde maskesiz dışarıya çıkmak yasaklandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 00:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hulya canbaz
Hulya canbaz - 4 ay Önce

44 ilde maske yasagi varda diğer illerde de maskesiz çıkılmaması lazım

Burak
Burak @Hulya canbaz - 4 ay Önce

tum ilerde uygulanmali maske yasagi