Bir Acı Haberde İzmir'e Düştü! 1 Şehit

Bir acı haberde İzmir'de Gökhan Çakır'ın baba evine düştü. Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde sınırda görev yapan Piyade Er Gökhan Çakır Suriye tarafından gelen merminin isabet etmesi sonucu şehit oldu.

Bir Acı Haberde İzmir'e Düştü! 1 Şehit

Bir acı haberde İzmir'de Gökhan Çakır'ın baba evine düştü. Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde sınırda görev yapan Piyade Er Gökhan Çakır  Suriye tarafından gelen merminin isabet etmesi sonucu şehit oldu.

 

Şehidin amcası Kutbettin Çakır, "Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi" dedi.

 

 

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı yakınında sınırda görev yapan Piyade Er Gökhan Çakır, 'Özgür Suriye Ordusu'na bağlı grupların kontrolündeki Suriye tarafından gelen merminin isabet etmesi ile şehit oldu.

 

Aslen Muşlu olan Çakır'ın şehadet haberi İzmir Aliağa'daki evinde, mobilya satışı ve hayvancılıkla uğraşan  babası Faruk Çakır'a (46) Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Garnizon Komutanı Yarbay Bora Meriç, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Gürler, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuhan tarafından verildi. Oğlunun şehit haberini alan baba Faruk Çakır, yere çöküp, gözyaşlarına boğuldu.

 

13 yıl önce Muş'un Bulanık ilçesinden ailesiyle Aliağa'ya göç etttiği öğrenilen şehit babası Faruk Çakır, oğluyla hergün görüştüklerini, dünkü son görüşmelerinde oğlunun "Buralarda herhangi bir çatışma yok. Burası sakin, endişelenmeyin" dediğini aktardı.

 

Şehidin amcası Kutbettin Çakır ise Kürt kökenli olduklarını bildirerek, yeğeninin bir hafta önce asker kıyafetleriyle çekildiği fotoğrafı gönderdiğini ve "Ben vatanın namusunu koruyorum" dediğini söyledi.

 

"DÜN İŞYERİMİZE SALDIRMAYA ÇALIŞTILAR, BUGÜN ŞEHİT HABERİ GELDİ"

 

NTV'nin haberine göre; Kürt oldukları için dün işyerlerine saldırı girişiminde bulunulduğunu ifade eden Çakır, "Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi, ocağımız yıkıldı. Biz Kürdüz ama hain değiliz. Benim bir yeğenim de Dağlıca da asker. Benim soy ismimi taşıyan şu anda 7 tane daha askerim var" diye konuştu.

 

Şehidin annesi Gülbeyaz Çakır, kardeşleri Hakan, Ramazan ve Sevda Çakır da gözyaşlarına boğuldu. Bekar olduğu öğrenilen şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Şehit Er çakır'ın cenazesinin askeri uçakla bugün akşam saatlerinde Çiğli'deki askeri havaalanına getirilip, yarın Aliağa Şehitliği'nde toprağa verileceği öğrenildi.

Mynet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE