Binlerce Hesabı Çaldılar Hemen Hesaplarınızı Kontrol Edin

Türkiye'de en büyük bilet satış noktası olan Biletix 2006 yılında bütün hisselerini ABD'li bilet firması Ticketmaster'a satmıştı. Biletixin tüm dünyaya duyurduğu açıklamada veri sızıntısının Ticketmaster dan kaynaklandığını bildirdi. Peki yayımlanan duyurunun detaylarında neler söylendi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Binlerce Hesabı Çaldılar Hemen Hesaplarınızı Kontrol Edin

Biletix bazı müşterilerinin verilerinin çalındığını kötü amaçlı bir yazılım yüzünden bunun meydana geldiğini müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile duyurdu. Biletix'in yaptığı açıklama şöyle devam etti: Biletix'e dış kaynaklı hizmet sağlayan Inbenta Technologies müşteri hizmetleri için kullandığı bir üründe Ticketmaster tarafından 23 Haziran 2018 günü bir kötü amaçlı yazılımın tespit edildiği Inbenta’nın kötü amaçlı yazılım barındıran ürününü Ticketmaster'ın tüm web sitelerinden anında kaldırıldığı açıklandı. Peki bu olaydan hangi müşteriler etkilendi?

KÖTÜ AMAÇLI YAZILIMDAN ETKİLENEN MÜŞTERİLER

Yapılan açıklamaya göre kötü amaçlı yazılımdan müşterilerin yüzde beş'inden daha azının etkilendiği yönünde. Ve Kuzey Amerika müşterilerinin hiç birinin bu durumdan etkilenmediği açıklandı. Biletix aldığı önlemlerede yaptığı açıklamada yer verdi. İşte Biletix'in kötü amaçlı yazılımlarla 3. şahıslar tarafından müşterilerin bilgilerini çalmaya yönelik durumlara karşı aldığı önlemler: Ticketmaster'ın Inbenta da yaşanan olayla ilgili müşterilerini bilgilendirmek üzere özelguvenlik.biletix.com web sitesini açtığını ve [email protected] web sitesinden kendilerine her zaman ulaşabileceklerini, tedbir amacıyla tüm müşterilerin hesaplarına girişlerinde şifre değiştirmelerinin sağlanacağını, müşterilerinin hesap özetlerini takip etmelerini gerektiğini şüpheli bir durum fark ettiklerinde ise bankalarıyla iletişime geçmeleri gerektiğini, müşterilerinin güvenliklerini çok önemsediklerini bu durumdan dolayı çok büyük üzüntü yaşadıklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 06:54
YORUM EKLE