Bin Bayan Polis Özel Harekat Alımı Yapılacak Mı? Bayan Polis Alımları Ne Durumda?

Bin kadın ve 9 bin erkek PÖH alımı yapılması beklenirken alımlar sadece erkek adaylar üzerinden yapılıyor. Peki bin bayan polis alımına ne oldu? Bin bayan polis alımı yapılacak mı? İşte detaylar.

Bin Bayan Polis Özel Harekat Alımı Yapılacak Mı? Bayan Polis Alımları Ne Durumda?
Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Meslek Eğitim Merkezi 19. dönem 10 bin Polis Özel Harekat alımı yapıyor. Normalde alımlar bin bayan ve 9 bin erkek üzerine yapılacaktı fakat sonradan yapılan açıklama ile alınacak olan tüm adayların tamamının erkek olacağı duyuruldu. Yani bayan alımları kaldırıldı ve alınacak olan 10 bin PÖH'ün tamamının erkek olacağı duyuruldu. Peki polis olmak isteyen bayanlar ne yapacak? Bayan alımlarına ne oldu? Bayan alımları yapılacak mı?

Polis Akademisinden Açıklama Bekleniyor

Bilindiği gibi yapılan açıklama ile 10 bin Polis Özel Harekat alımı yapılacağı duyurulmuştu. Yine PÖH'den hariç olmak üzere normal polis memuru alımı yapılması da bekleniyor. Bu alımlarda mutlaka bayan alınması bekleniyor. Tabi konu hakkında resmi bir açıklama yok. Yani bayan alımı yapılacak mı? Daha sonra sadece bayan polis alımı için başvuruların alınıp alınmayacağı bilinmiyor ancak 2017 yılı bitmeden 10 bin polis alımının daha yapılması beklenmektedir. Bu alımlar da mutlaka bayan polis alımının da yapılması beklenmektedir.

Bayan polis adayları Polis Akademisi Başkanlığından konu hakkında açıklama beklemektedir. Ancak siteye başvuru nedeni ile sürekli girişler yapıldığından dolayı site aralıklar çökmektedir. Eğer Polis Akademisi Başkanlığı konu hakkında açıklama yaparsa sizi bilgilendireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 11:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
kübra
kübra - 5 yıl Önce

Ya Allah icin güzel haberlerinizi bekliyoruz bayan alimi yapilsin ne olur

Fatma
Fatma - 5 yıl Önce

Bizi duyan yok mu? Biz kadinlar daha gayretliyiz ama bunu goren yok ne olur bizim icinde alim olsun lutfen

AYŞEE
AYŞEE - 5 yıl Önce

Allah rızası için nolurrr bayan alımı olsun

Nevroz yener
Nevroz yener - 5 yıl Önce

Bende polis olmak istiyorum

Bahar
Bahar - 5 yıl Önce

Watani koruma sadece erkegimi werildi kadinin hakki noldu bizde gucluyuz kadin erkek esittir ben nice kadin gordum erkeklerden daha has erkek nenehatunu unutmayalim ws turk kadinlarini o tarihe gecmis bayanlaru lutfen.

Ceren
Ceren - 5 yıl Önce

Özel harekat olmak isteyen bayan arkadaşlarım bu siteler üzerinden sesimizi duyuramayiz bimere başvurun bayan alımların yapılmasını isteyin oradan dikkate alınır iateklerimiz

:(zeynep
:(zeynep - 5 yıl Önce

Neden sadece erkekler alınıyor.Bizimde "POLİS" olmaya hakkımız var.

Öznur
Öznur - 5 yıl Önce

Ya biz erkeklere göre daha ruhsal olarak güçlüyüz turkiyede güçlü kadinlara ihtiyaci varken alim olmuyor bu bizleri üzüyor artık bayan alimi istiyoruz bizde bu ülke için faydali olacagimiza inaniyorum .