Bilmeyen Adaylar İçin! POMEM'e Önlisans Mezunlarıda Başvuru Yapabiliyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Eğitim Merkezi polis öğrencisi alımlarına ön lisans mezunu adaylar da müracaat edebilmektedir. Bilmeyen adaylarımız için haberi yeniden gündeme getiriyoruz.

Bilmeyen Adaylar İçin! POMEM'e Önlisans Mezunlarıda Başvuru Yapabiliyor!

Resmi Gazete aracılığı ile bugün Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM giriş yönetmeliğinde bazı değişiklikler yapıldı ve İşin Olsa ekibi olarak bizlerde bu değişiklikler hakkında bilgi verdik. Yapılan haberden sonra pek çok ön lisans mezunu adayı ekibimize ön lisans mezunlarının POMEM'e giriş yapabilip, yapamadığını sormuştur.

Bu soruların çoğalması nedeni ile bilmeyen adaylar için ilgili haberi yeniden gündeme getiriyoruz. Buna göre Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulunmakta olan Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e önceden sadece üniversitelerin dört yıllık bölümlerinden mezun olan adaylar müracaat edebilmekteydi ancak ilgili yönetmelik değiştirildi.

ÖNLİSANS MEZUNU BAŞVURU DETAYLARI

Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e polis öğrencisi alımlarında lisans mezunu adayların yoğun talep göstermemesi üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti ve ön lisans mezunu adaylarının da artık POMEM'e başvuru yapabileceğini duyurdu. Ancak bazı şartlar bulunmaktadır. Peki bu şartlar nedir?

Ön lisans mezunu adaylar POMEM'e alınacak fakat belirli sayılarda ve toplam alım yapılan sayının yüzde 20'sini aşmayacak. Örneğin POMEM'e 10 bin öğrenci alınıyorsa bunun 8 bini lisans mezunları arasından ve kalan 2 binlik kısmı ise ön lisans mezunlarından alınacaktır. Diğer şartlarda her hangi bir farklılık bulunmamakta olup POMEM öğrenci alımı ilanları yayımlandığında sizleri bilgilendireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 19:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 5 yıl Önce

Biliyoruz ama bizlerde sevindik yalnız kpss puanı 70 yaptılar hayaller bir kez daha yıkıldı zaten alıyorsun mülakatta.sağlikta asıl yedek alımda bu kpss 70 ne yap 60 hemi para fazla olur hem millet şansını demesin hep engel hep engel

Regaip zengertas
Regaip zengertas - 5 yıl Önce

Aynen vAllaha ben bole biayrimcilik gormedim arkadas keske okumasaydim onlisans basimiza bela oldu yav ne yaparsan yap olmuyo iste hakeden kazansin demiyorlar bu ne istir arkadas