Bilim Kurulu Üyesinden Yeni Kısıtlamalar Olabilir Açıklaması!

Türkiye genelinde okulların açılmasına yönelik olarak uzaktan ve yüz yüze eğitimler için çalışmalar devam ediyor. 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlamaları da bazı illerde açıklanmaya devam ediyor. Bilim Kurulu üyesi yeni kısıtlamalar olabileceğini ifade etti.

Bilim Kurulu Üyesinden Yeni Kısıtlamalar Olabilir Açıklaması!

Bilim kurulu üyesinden birçok alanda yeni kısıtlamalar olabilir Açıklaması!

Şu anda Türkiye genelinde 11 ilde 65 yaş üstüne kısıtlamalar uygulamaya devam ediyor. Okulların açılmasına yönelik olarak okullarda öğrencilere koronavirüse yönelik kılavuzlar hazırlandı. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı başkanlığında oluşturulan Bilim Kurulu üyesi olan Profesör Dr. Yeşim Taşova önümüzdeki günlerde sadece okullarda değil birçok alanda yeni kısıtlamalar olabilir değerlendirmesini yaptı.

OKULLARDA ALINACAK ÖNLEMLER;

Koronavirüs vaka sayısının artışına bağlı olarak okulların açılması ile ilgili karar değişikliğe neden olabileceğini ifade eden bilim kurulu üyesi Taşova yaptığı açıklamada öğrenci ve velilerden eğitim dışında Covid-19'a karşı da bazı önlemlerin alınması gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda çocukların da covid-19 virüsü belirtilerinin görülmesi halinde çocuklarını okula göndermemeleri ve sağlık birimlerine müracaat etmelerini gerektiğini ifade etti. Bu konuda okullarda kovid-19 da korunmasına yönelik olarak her yaş grubuna özel eğitimlerin verilmesi gerektiği ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 20:50
YORUM EKLE