Bilim Kurulu Üyesi Vakada Patlama Olabilir! 2. Dalga Gelecek mi?

Koronavirüs vakalarının bin civarında dolaşması, bu seviyenin altına inmemesi kurban bayramı öncesinde ve Kurban bayramında tatil yerlerinde oluşan kalabalık sosyal mesafe ihlalleri, maskeye uyumamak bilim kurulu üyelerini ve Sağlık Bakanlığını yaptığı açıklamalarla "kaygı verici" olduğunu ifade etti. İkinci dalga gelecek mi?

Bilim Kurulu Üyesi Vakada Patlama Olabilir! 2. Dalga Gelecek mi?

Bilim kurulu üyesinden önemli koronavirüs vaka sayısında patlama olabilir açıklaması! İkinci dalga gelecek mi?

Kurban Bayramı ile birlikte bazı illerden sosyal mesafeyi ihlal eden görüntüler geldi. Özellikle sahil kesimlerinde tatil yapan vatandaşların koronavirüs önlemlerine uyumadan maske sosyal mesafe ihlallerinin faturasının ağır olacağı görüşü bilim kurulu üyesi ve Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü son dakika bir açıklaması da yaparak vaka sayısında patlama olabileceği konusunda önemli uyarılar yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün gazeteci Candar Tolga IŞIK'a yaptığı açıklamada rehavetin devam etmesi durumunda bölgesel olarak kısıtlamaların gelebileceğini ifade etti. Dün yaptığı sosyal medya paylaşımında ise Kurban Bayramı ve tatil mağazalarının kaygı verici olduğunu belirtti.

Bilim kurulu üyesi Profesör Doktor Tevfik Özlü televizyon programına katılarak önemli açıklamalar yaptı. Yaptığı değerlendirmelerde insanların hiçbir salgın yokmuş gibi hareket etmelerinin yanlış olduğunu belirterek, koronavirüs ile mücadeleyi zafiyete uğratacak uğratacak görüntülerin geldiğini açıkladı

2. Dalga gelecek mi?

Bilim kurulu üyesi Tevfik Özlü yaptığı açıklamada Bayram öncesinde önemli ölçüde insan hareketinin yaşandığını görüyorum değerlemesini bulunarak insanların sanki hiç bir salgın yokmuş gibi tekrar eski haline dönmesinin bir yansımasının olacağını genelde bu 7 ile 10 gün içerisinde tabloda kendini belli edeceğini bayramlaşma ile ilgili süreç hem tatil yerlerinde yaşanan kalabalıklaşmasın etkisini hep beraber göreceğiz dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2020, 19:09
YORUM EKLE