Berberler, Kuaförler, Güzellik Salonları Ne Zaman Açılacak?

İçişleri Bakanlığı berber, kuaför ve güzellik salonlarının kapatılmasını istemişti peki bu işletmeler ne zaman açılacak? Ne zaman iş yapmaya başlayacak?

Berberler, Kuaförler, Güzellik Salonları Ne Zaman Açılacak?

Ülkemizde meydana gelen corona virüsü salgını nedeni ile bir çok sektöre hükümet el attı. Özellikle salgının ilk günlerinde İçişleri Bakanlığı harekete geçti ve berber, kuaför, güzellik salonları, makyaj salonları gibi yerlerin geçici süreliğine kapatılmasını istedi. İlgili İl Valiliklerine gönderilen yazılar belediye zabıta ekiplerine iletildi ve zabıtalar her gün berber, kuaför, güzellik salonlarını gezerek kapalı mı açık mı diye kontrol etmeye devam ediyor. Peki berberler ne zaman açılacak, kuaförler ne zaman açılacak, güzellik salonları ne zaman açılacak, tarih belli oldu mu?

Ne Zaman İşletmeler Açılacak?

İl Valiliklerine gönderilen yazılarda berber, kuaför, güzellik salonu vb. gibi iş kolunda hizmet vermekte olan iş yerlerinin ikinci bir emre kadar kapatılması istendi. Buna göre resmi bir tarih verilmediği için ne zaman açılacağı bilinmiyor ancak corona virüsü etkisi azaldığı ilk iş gününde berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin açılması ön görülmektedir.

Vatandaşlar: Bir Müşteri Alarak Çalışsınlar

Bir çok vatandaş özellikle sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda PTT iş yerleri gibi kuaför, berber ve güzellik salonlarının da içeriye sadece bir müşteri almak koşulu ile çalışmaya devam etmesi gerektiğini uzun süredir bakımsız olduklarını ve bu duruma derhal bir çözüm bulunmasını talep etmekte olup şu anda konu halen incelenmeye devam ediyor. Buna göre yakın zamanda husus hakkında net bilgi verilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan
Gökhan - 3 yıl Önce

Bencede bi an önce karar verilmeli bende bir kuaför olarak çalışmamak zor geçimimizi sağlaamıyoruz ya dewlet bi an önce desteğini versin millettin çenesi de dışarı çıkışıda kesilsin ......

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Benim eşimde kuaför evimiz kira faturalarımız mutfak masraflarimiz ve daha bir cok ihtiyaçlarımızı karsiliyamiyoruz.Önlem aliyosaniz bunu da düşünerek yapın.Bu kadar millet nasil geçinecek?Bok mu yiycek millet calismadan nasil olcak?Kim vericek bize bunları.Insanlari düşünün öyle biseyler yapin!!!

Erdal
Erdal - 3 yıl Önce

Açılsın artık berberler avmler artık açılsın herşey normale dönsün

Çîn virüsü
Çîn virüsü - 3 yıl Önce

Ulan millet ölüyor siz hala neyi düşünüyorsunuz.

Delirmiş kisi
Delirmiş kisi - 3 yıl Önce

Kısıtlı zaman verilsin bankalar gibi işimize gidelim protez tırnak uzmanıyım insanalar masur yaptığımız işlemi sadeece biz çıkarabiliyoruz bir çare bulunmalı işin maddi kısmını geçelim gerçekten telefon kıracak hale geldim arıyan arıtama adana.hrrkes dışarda azınlık.evinde bu şekilde olmaz ver yasak bakalım.ne oluyor bu belirsiz zamandan iyi olacak

MECID ozturk
MECID ozturk - 3 yıl Önce

Yani tarih neden yapmıyorlar yapsınlar yaa

emirhan
emirhan - 3 yıl Önce

berberler açılsın 1 an önce

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Kuaförler açılsa ne olck millet dışarı çıkmaya korkuyor akşama kadar oturucaklar evinde kal daha iyi