Berber ve Kuaförler Ne Zaman Açılacak? Ramazan Bayramından Önce Açılırmı?

Koronavirüs'ün etkisini azalmaya başlaması ile bazı normalleşme adımları beklenmiyor. Geçtiğimiz günlerde 15 mayıs tarihi verilerek AM'lerin yakın zaman açılacağı ifade edilmişti. Peki berberler ne zamana açılacak? bayan kuaförleri ne zaman açılacak?

Berber ve Kuaförler Ne Zaman Açılacak? Ramazan Bayramından Önce Açılırmı?

İçişleri Bakanlığının genelgesi ile Koronavirüs’ün yayılmasının önüne geçilmesi amacı ile bazı sektörlerin faaliyetlerine ara verildi. Ara verilen işletmelerin bir tanesi de berber ve kuaförler oldu. Erkeklerin saç ve sakal kesimlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması bu kararın alınmasına neden oldu.

BERBERLER NE ZAMAN AÇILACAK?

Peki lokantalar, kafeteryalar kuaförler ve berberler ne zaman açılacak. Öncelikle Ülke genelinde alınan pek çok tedbirlere karşı tedbirli olarak adımların atılması bekleniyor! Ramazan bayramı öncesine kadar kuaför salonların açılmasına izin verilmesi beklenmiyor. Bu konuda resmi açıklamalar olduğunda da aktarmaya devam edeceğiz.

Diğer bir gelişme ise AVM'lerin ne zaman açılacağına dair oldu. DMD Başkanı Sinan Öncel yaptığı açıklamalrda AVM'lerin açılması için 15 mayıs tarihine bir hazrılık yaptıklarını ifade etmişti. Buna göre öncelikli olarak İstanbul, Ankara, Antalyai Bursa Eskişehir ve pek çok ilde bazı avm isimleri paylaşılarak hijyen kurallarına uygun olarak sosyal emsafe kurallarına uygun olarak sıkı denetimleri yapılmak suretiyle alışveriş merkezlerinin açılmasına yönelik bir açıklama geldi.

Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs tablosunda verilerde iyileşen hasta sayısı günlük test sonucu pozitif çıkan hasta sayısından fazla oldu. 3 günlük vaka sonucunda aradaki makasın artarak devam etmesi ile Covıd-19 virüsünün kontrol altına alınmasına yönelik umutlar arttı. Buna göre  geçtiğimiz günlerde Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre  MYK’da sunulan çalışmaya göre bazı yerlerde normalleşme sürecine ilişkin planların yapılmaya başladığı ifade edilmektedir. Turizm Bakanı açıklamasında yaz sezonuna hazırlık olarak çalışmaların yapıldığı ifade edilmişti.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

İlköğretim, ortaöğretim ve liselerde eğitim ve öğretime ara 30 Nisan 2020 tarihine kadar verilmişti. Bu bağlamda pazartesi günü yapılacak olan bakanlar kurulu toplantısında görüşülerek yeni bir karar alınması bekleniyor.

1-2-3 MAYIS SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULAMASI;

1 mayıs cuma günü ile hafta soun birleştirilerek 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının pazartesi günü görüşülmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 14:05
YORUM EKLE