Belediye Taşeronları İçin Son Dakika Haberi!!! 10 Günlük Süreç Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan taşeron yasasının resmi gazetede yayımlanmasının ardından, Belediyede çalışan taşeronlar için 10 günlük süreç resmen başladı.

Belediye Taşeronları İçin Son Dakika Haberi!!! 10 Günlük Süreç Başladı

Geçtiğimiz günlerde  açıklanan taşeron yasasının ardından belediyelerde çalışan taşeronların 10 günlük sürecinin Çalışma Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklamanın aksine başladığı bilgisi verildi.

Taşeron personel alım süreci Belediyelerde başladı. Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadan sonra belediyelerce taşeron personel alım işlemleri yeniden başlatıldı. 26 Aralık 2017 tarihinden sonra taşeron personelin kadroya geçiş sürecinin başlayacağının açıklanmasının ardından 1-24 Aralık 2017'de yayımlanan kanun 2 Ocak  2018 tarihi itibariyle geçerli olacak. Bu nedenle bu tarihlerden önce herhangi bir başvurunun yapılmaması gerekiyor.

Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ise taşeron personel alım sürecinin 2 ocak 2018 tarihi ile başlayacağım belirtilmişti. 2 ocak 2018 itibariyle yürürlüğe girmiş olacak olan Medenin  yanı sıra da ayrıca geçici olarak da hazırlanmış olan bu 24. maddeyi kapsayan maddeleri  24 Aralık 2017 tarihiyle  yürürlüğe girmiş olması sağlandı.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 15:21
YORUM EKLE