Bekçi Kıyafetleri Nedir? Bekçi Görevleri ve Maaşları Ne Kadar

Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımları yapmaya devam ediyor. Peki bekçi kıyafetleri nedir? Bekçi görevleri, maaşları ve bekçi hakkında tüm detaylar.

Bekçi Kıyafetleri Nedir? Bekçi Görevleri ve Maaşları Ne Kadar
Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsis edilmiş olan bekçi pozisyon için personel alımları gerçekleştirilmektedir. Bekçi daha önce kamuda görev yapmaktaydı ve daha sonrasında bekçi kadroları kaldırılarak polis alımları yapıldı.. Ancak bekçi pozisyonun ihtiyaç duyulduğu öğrenildiği için Emniyet Genel Müdürlüğü tekrar bekçi alımları yapmaya başladı.

Buna göre bekçi alımları aralıklarla yapılmaya devam etmekteyken en yakın süre içerisinde 7 bin kişilik bekçi alımları daha yapılacak. Peki Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edecek olan bekçi kıyafetleri nasıldır? Bekçiler ne görev yapar ve bekçi maaşları ne kadar?

BEKÇİ GÖREVLERİ NEDİR

Çarşı ve mahalle bekçilerinin görevleri genel olarak polis görevi gibidir. Bekçiler sorumlu oldukları çarşı ya da mahallelerde görev yapmakta ve görevleri bu mahallenin huzurunu kaçıracak olayları engellemeye çalışmaktır. Kısaca halkın içerisinde barınan bekçilerin görevi halkın huzurunu sağlamaktır.

BEKÇİ KIYAFETLERİ

Bekçi pozisyonu için sosyal medya da pek çok kişi bu personellerin sivil olduğunu belirtmektedir. Ancak bekçiler sivil gezmemektedir. Polis kıyafetinin benzeri ve kahve renkli olan bir resmi elbise giyen bekçiler çarşı ve mahallelerde bu şekilde dolaşmaktadır.

BEKÇİ MAAŞLARI NE KADAR

Emniyet Genel Müdürlüğünde istihdam eden ve bekçi olmak isteyen adayların merak ettiği sorulardan bir taneside bekçi maaşlarının ne kadar olduğudur. Bekçi pozisyonunda ki personeller genel olarak 2 bin 700 liradan başlayan maaşlar almaktadır ve bu maaşlar görev yerleri, hizmet sürelerine göre değişmektedir.

BEKÇİ ALIM VE HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
devletim
devletim - 4 yıl Önce

sayın büyüklerim her kim bu bekçi kıyafet rengini kim tavsiye etmişse çok çok yanlış yapmış insan hiç bekçi gördüğünde içi üzüntüden parçalanır mı resmen onlara acıyoruz çok kötü bir renk inşAllah bu konuda bir şeyler yapılır

Ali
Ali @devletim - 4 yıl Önce

RENGİDE GÜZEL ADIDA GÜZEL BEĞENMEYEN GİYMESİNDE YAPMASINDA İKİLEE BEĞENMEYEN KARDEŞİM NAAŞŞŞ (ANONİM=)

B.Ö.H
B.Ö.H - 4 yıl Önce

ELBİSELER VE BEKÇİ ÜNVANININ DEGISMESI LAZIM TÜM BEKÇİ FİLİMLERİNDE HEP ALAY KONUSU EDILMIS BEKÇİLİK KİMLİKLERİNDE KOCAMAN BEKÇİ YAZIYOR TSK DA RÜTBESI BÖLÜMUNDE RUTBE YAZAR EMNYETTE POLIS YAZAR ALTTA RUTBE YAZAR NORMALDE BEKÇİLERİN KOCAMAN BEKÇİ YAZIP RUTBEDEDE CARSI VE MAHALLE BEKÇİSİ YAZYOR OLASI BI OLAY KARSISINDA DUR BEKCIMI DENILENECEK ....

aLİ
aLİ @B.Ö.H - 4 yıl Önce

cevabım sanaydı=))

ahemt
ahemt - 4 yıl Önce

sayın büyüklerim emniyet hizmetleri sınıfında bulunan bekçilere hiç zaman kaybetmeden polis üniformaları vermeleri gerekir.Bu unvanla ve bu üniformayla hiç kimse bekçilerden verim alamaz.boynu büyük bir şekilde çalışıyorlar üniforma 1966 dan kalma artık biz vatandaş olarak türkiyede sistemi değiştirdik

SIRADAKİ HABER