Bekçi Çalışma Saatleri Nedir? Bekçiler Gece Mi Çalışır? Gündüz Çalışan Bekçi Var Mı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevli çarşı ve mahalle bekçilerin çalışma saatleri nedir, bekçiler gece mi çalışır, gündüz çalışan bekçi var mı? Tüm detayları sizler için açıklıyoruz.

Bekçi Çalışma Saatleri Nedir? Bekçiler Gece Mi Çalışır? Gündüz Çalışan Bekçi Var Mı

İçişleri Bakanlığının talimatı ve Resmi Gazetede yapılan duyurular neticesinde bekçi kadrosu kamuya yeniden getirildi. Buna göre bekçilerin kamuya yeniden alınması ile çok sayıda ilan yayımlanmaya başladı. Geçtiğimiz sene 7 bin bekçi alımı yapıldı ve bu sene de ilk aşama olarak 7 bin bekçi alımı yapılacak.

Polis Akademisi Başkanlığı 7 bin bekçi alımı ilanı yayımlandı. Peki çarşı ve mahalle bekçisinin çalışma saatleri nedir, bekçiler hangi saatlerde çalışır, bekçiler gece mi çalışır, gündüz çalışan bekçi var mı? Çok merak edilen ve İşin Olsa ekibimize gelen bu soruların yanıtını veriyoruz.

BEKÇİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Emniyet Genel Müdürlüğü ya da İçişleri Bakanlığınca resmi olarak çalışma saatlerine ilişkin bir bilgi yok. Ancak bekçiler ile yaptığımız görevlerde Türkiye geneli çarşı ve mahalle bekçilerinin genel olarak akşam saat: 18.00 - 19.00 itibari ile göreve başladığı ve 12 saat boyunca sabah: 06.00 - 07.00 surlarına kadar çalıştığını öğrendik. Ancak bu saatler çalışılan yere göre değişiklik gösteriyor. Bilindiği üzere Doğu Anadolu Bölgelerindeki iller ile Batı illerindeki güneşin doğma ve batma saatleri değişiktir. Yani bekçiler akşam üstü göreve başlar, gece boyunca çalışır ve sabah saatlerinde güneşin aydınlanması ile de görevini bitirir. Bekçiler gündüz çalışmamaktadır.

BEKÇİ MAAŞ ve GÖREVLERİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 20:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
yasin
yasin - 4 yıl Önce

Keske 3 vardiya olsa ennazindan adamlar yipranmaz dusunki bu adam 12 saat tuttu geldi vucut 8 saatte kendine anca gelecek en kotu 8 saat yatacak kalkti yemek su bu 2 saat ailesine zaman ayirdi ayirdi hemen geri ise yuruuu yazik ki ne yazik yani adamlara lutfen 3 vardiya olursa herkez islerinide halleder zamanida olur falan filan

hak
hak - 4 yıl Önce

vardiyalı olması lazım

Şevket
Şevket - 4 yıl Önce

Bekçiler memur statüsündedir neden 8 saat değilde 12 saat çalışıyor acaba 4 saat hergün mesaimi oluyor cumartesi günleride ful mesaimi oluyor.

Aslan
Aslan - 4 yıl Önce

Gençler 12 saat çalışıyorsun 36 saat dinlemiyorsun çalışma şekli bu şekilde.

Ali
Ali @Aslan - 4 yıl Önce

Bir gün çalışıp birgün dinleniyorsun 12/36 değil mi-? Yanlız her şehirde mi bu böyle

Aras
Aras - 4 yıl Önce

Yine torpil

Aras
Aras - 4 yıl Önce

Yine torpil gerekiyor

Şevket
Şevket - 4 yıl Önce

Mahalle bekçisi kendi mahallesindemi görev yapacak. Yoksa karakollardandı ?

Bosss
Bosss - 4 yıl Önce

Gençler 12 saat çalışıyorsun 36 saat dinlemiyorsun çalışma şekli böyle