Bekçi Alımları Tekrar Başlayabilir!

Önümüzde ki aylar da yeni bekçi alımlarının gerçekleşebileceği belirtilmekte olup bu sisteme ağırlık verilebileceği söyleniyor.

Bekçi Alımları Tekrar Başlayabilir!
Geçtiğimiz aylarda çıkan haberlere göre bekçi alımlarının yapılacağı belirtilmekteydi. Yine bu açıklamalarının ardından ülkemizin 5 farklı şehri için bekçi alımları gerçekleştirildi. Bu bekçiler mahalle ve çarşılarda görev almaya başladı. Yine güvenlik anlamında alınan önlemlerden bir tanesi ile geçici ve kalıcı köy korucularının artırılması olmuştu. Buna göre ilerleyen aylarda bekçi alımlarının artacağı ve köy korucularının sayısının daha da artacağı beklenmektedir.

Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarının artması ile güvenlik alanında yapılan önlemler artırılmaya başlandı. Güvenlik personeli sayısı yeterli düzeyde var gözüküyor ancak bu sayının daha da artması için ilerleyen aylarda mahalle ve çarşılarda görev almak üzere çok sayıda bekçi alımının yapılması beklenmektedir. Bilindiği giib eskiden bekçi alımları vardı fakat bekçilik alanı kapatılarak polisliğe aktarılmıştı. Yine güvenlik zayiatlarının en aza indirilmesi ve personel sayısının artırılması için İçişleri Bakanlığı ilanlar yayınlamaya devam etmekte ve korucu sayısının artırılması için çalışmalar yürütülmektedir.

Şu anda bu konu hakkında görüşmelerin devam ettiği bilinmektedir. Ancak bekçi alımlarının kısa sürede başlayacağı ve Türkiye'nin farklı bölgeleri için alımlar yapılacağı ve korucu sayısının ise giderek artırılacağı yönünde açıklamaar gelmektedir. İlerleyen aylarda konu hakkında açıklama beklenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysel
Veysel - 4 yıl Önce

Bekçi alımları tekrar ne zaman olacak. İçişleri Bakanlığı net bi tarih verirse çok güzel olacak. Hergün internete bakıyorum. Yaşımız geçmeden bir an önce tarih belli olsun artık

Veysel
Veysel - 4 yıl Önce

Bekçi alımı 2017 nin hangi ayında olacak. 2007 ve 2008 de polislik sınavına girdim. 2007 de yedekteydim fetöcülerden olmasa çoktan göreve başlamış olacaktım. Allah hakkımızı bırakmasın. Bekçi alımını sabırsızlıkla bekliyorum

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Alımlar nezaman olacak bilgisi olan varsa söylesin..2017

Ramazan gunduz
Ramazan gunduz - 3 yıl Önce

Yaşım 38 ama bekçilik mülakatında girmek istiyorum

NUSRET
NUSRET - 4 yıl Önce

İçişleri bakanligi net bir tarih verse cok iyi bekci almlari olsun

kemal
kemal - 4 yıl Önce

yaş sınırı kaç olacak

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Lise mezunu gerekiyormu bilgisi olan varmi arkadaşlar

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Lise mezunu gerekiyormu bilgisi olan varmi arkadaşlar