Bekçi Alımında Mezuniyet Şartı Esnetilecek Mi? İlköğretim Mezunları Başvurabilecek Mi?

7 bin bekçi alımı yapılacak ancak ilan en az lise düzeyinde yayımlandı. Peki mezuniyet şartı esnetilecek mi, ilköğretim mezunu olanlar başvuru yapabilecek mi?

Bekçi Alımında Mezuniyet Şartı Esnetilecek Mi? İlköğretim Mezunları Başvurabilecek Mi?

Ülkemizde bu sene içerisinde 7 bin bekçi alımı daha sonrasında ise sayının 17 bine kadar yükseltilmesi bekleniyordu. İlanlar ne zaman yayımlanacak derken bekçi alımlarının yürütmesi Polis Akademisi Bakanlığına verildiği için ilan Polis Akademisi Başkanlığınca yayımlandı ve kamuoyuna 7 bin bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Ancak mezuniyet konusunda adayları üzen gelişme yaşandı.

Olağanüstü Hal durumundan dolayı çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler KHK'da bekçi alımının en az ilköğretim düzeyinde düşürülebileceği belirtilmişti. Yani artık ilanların ilköğretim seviyesine düşürülmesindeki engel kaldırılmıştı fakat Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı ilan da en az lise mezunu adaylarının başvurusu kabul edileceği belirtildi. Peki mezuniyet şartı esnetilecek mi?

İLKÖĞRETİM MEZUNLARI DA HAK İSTİYOR!

Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler KHK ile ilköğretim mezunu adaylar için de bekçi olma yolu açıldı. Bu KHK'dan sonra ilk bekçi alımı ilanı yayımlandı fakat ilköğretim mezunları için ilan yayımlanmadı ve en az lise mezunu adaylar için 7 bin bekçi alımı yapılacağı belirtildi. Buna göre ilköğretim mezunu adaylar da bekçi alımı için hak talep etmeye devam ediyor.

Peki bekçi alımında şartlar esnetilecek mi? Eğer ilan yayımlandığı şekilde yeniden duyurulursa ilköğretim mezunları 7 bin bekçi alımına başvuru yapamayacak fakat düzenleme yapılırsa ilköğretim mezunu adaylarının da bekçi alımına başvuru yapabilmesi ön görülmektedir. Gelişmeler oldukça aktaracağız.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 23:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup
Yakup - 4 yıl Önce

İlkögretim de başvuruda bulunsun onlarda bu ülkenin vatandaşı?

Adem
Adem - 4 yıl Önce

Ben lise mezunuyum istiyorum ki ilköğretim mezunlarından girsin girelimde ama yaş 35 yapın ikametgah olmasın 3 engel var mezuniyet yaş ikametgah bu şartlar esnetilsin rica ediyoruz

Ali
Ali - 4 yıl Önce

İnşalar sesimiz duyulur ve ilkokul mezunlarıda alınır. Hergün dua ediyorum .

Mahmut Ciftci
Mahmut Ciftci - 4 yıl Önce

Ilköğretim olmasını istiyoruz

Ersin
Ersin - 4 yıl Önce

İlköğretim mezunlarınada hak verilsin

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Ilk öğretim mezunuda alin bizlerede hak verilsin içişleri bakanimiza sesleniyorum sesimizi duyun bizde bekci olmak istiyoruz

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Ilk öğretim mezunuda alin sin bizleri bu bekçilik ten mahrum etmeyin

Mert
Mert - 4 yıl Önce

İlköğretim olmamalı eğer olursa zabita ve infaz koruma alımlarındada lise'ye düşürülmeli. Boy ve kilo şartları askerlikle eşitlenmeli madem askere alınıyorlar o zaman boy ve kilolar sorun yapilmamalı

soner
soner @Mert - 3 yıl Önce

mert ne alaka şimdi bu ülkede ilkokul mezunları ve 30 yaşından büyükler insan değilmi bunlar yaşamasınmı