Bekçi Alımı Ön Sağlık ve Evrak Teslimleri Başlıyor!

Bekçi alımı alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından ön sağlık ve evrak teslim aşamaları 9 Temmuz itibari ile başlıyor. Peki hangi evraklar isteniyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Bekçi Alımı Ön Sağlık ve Evrak Teslimleri Başlıyor!

Polis Akademisi Daire Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün açıklanan Bekçi alımı sonuçlarında şu ifadeler yer aldı: İnternet üzerinden ön başvuruda bulunan adaylar şahsen başvuru, evrak teslimi ve ön sağlık aşamaları için gidecekleri yeri www.pa.edu.tr üzerinden öğrenebilecekler. Bu aşamada başarılı olan adaylar yazılı sınava katılmaya hak kazanacaklar. Peki başvuruda hangi evraklar isteniyor?

İŞTE BAŞVURUDA İSTENİLEN EVRAKLAR

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım sınavına katılmak isteyen adaylar sınav başvuru dilekçesi, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olan bir belge ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport), diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi (Yurt dışı mezunları için denklik belgesi), müracaat ettiği ilde en az 1 yıldır ikametgahının olduğuna dair belge, son bir yıl içinde çekilen 4 tane biyometrik fotoğraf, kendisi ve evli ise eşinin engel hallerinin olmadığını ifade eden yazılı beyanları, Şehit veya vazife malulu olan kişilerin ilgili kurumdan onaylanmış şehitlik veya vazife malulu belgesinin örneği, sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu, askerlik terhis belgesinin aslı ve fotokopisi, yaş düzeltmesinde bulunan kişiler için yaş düzeltme belgeleri ve sağlık bilgilendirme fotmu adaylardan istenecek. Sağlık bilgilendirme formu müracaat yerleri açıklandıktan sonra internette yayımlanacak, adaylar sağlık bilgilendirme formunun yanında varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlik muafiyet raporu, öğrenci adaylığından veya personel adaylığından sağlık nedeni ile elenmesine neden olan raporu ve sağlık öz geçmişini tanımlayan bütün bilgi belge ve raporları komiteye sunmak zorunda.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk
Faruk - 4 yıl Önce

Hangi ilerde aliniyor

Celal
Celal - 4 yıl Önce

En son gün ne zmn evrak teslimi sınav tarihi 20/07/18 tarihli

Memet
Memet - 4 yıl Önce

Bu ilk gideceğimiz pomem de sağlık kontrolü mü olacak yoksa spor mu acaba

Sefa koca
Sefa koca - 4 yıl Önce

Anayasadaki bekci alimi kanunlarina gore ilkokulu bitiren kisiler basvuru yapabiliyor. Fakat alimlar icin en az lise sarti isteniyor. Bununla ilgili BİMER ve CİMERE yazdim. İlkokul mezunlari basvurabiliyormu.

Abbas evsan
Abbas evsan - 4 yıl Önce

Bekci alımı nezaman başliyor

Emrah
Emrah - 4 yıl Önce

Henüs askerliğim bitmemiş son 1 ayım kaldı,yazılı sınav içinde yerim açıklandı...terhis belgesi yerine askerlik durum belgesi versem olur mu acaba?

Adibendesakli
Adibendesakli - 4 yıl Önce

Bilmem kac milyonluk nufuslu istanbulda 200 bekci alinacak binlerce belki milyonlarca insan ekmek kapisi diye basvurup birde 100 lira sinav parasi odeyecek o 200 kisi nasil belirlenecek cok merak ediyorum

Mert
Mert - 4 yıl Önce

Evrak teslimini yazılı sınava girmrden mi vereceğiz