Bedellik Askerlik Başvuruları Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Bedelli askerlik ilk haftadan rekor kırmayı başardı. Bir önceki bedelli başvurusunu ilk haftadan geride bıraktı. Bedelli başvurusu ne zaman bitecek? Bedelli ile ilgili tüm bilgiler haberin devamında.

Bedellik Askerlik Başvuruları Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Resmi olarak yasalaştıktan sonra 3 Ağustos da başlayan bedelli askerlik başvuruları rekor kırmış durumda. Başvurular ilk haftada 290 bini aşmıştı. Geride kalan 10 günlük süreçte ise bu rakam katlanarak artmaya devam ediyor. 2014 yılında yapılan bedelli askerlikten toplam 201 bin vatandaş yararlanmıştı.

10 Ağustos rakamlarına göre ilk haftada 290 bin kişi bedelli askerlik için şubelerden ya da online olarak e-devlet üzerinden başvuru yaptı.

İLK HAFTA 290 BİN BAŞVURU

Adalet ve Kalkınma Partisi kaynaklarından gelen bilgilere göre 10 Ağustos'a kadar yapılan başvurular 290 bini geçti. 25 yaş 15 bin TL bedel ve 21 gün zorunlu temel eğitim ile ortaya çıkan bedelli askerlik başvuruları beklenenden çok daha yüksek oldu.

AKP yetkilileri ise 2014 yılında çıkarılan bedellik askerlik uygulamasını geçmesinden dolayı memnunluklarını dile getirdiler. Bir önceki bedelli de sadece 201 bin yararlanabilmişti.

BEDELLİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

3 Ağustos da başlayan bedelli başvuruları 3 Kasım'a kadar devam edecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından 2018 yılında çıkan bedelli askerlikten toplamda 400 bin kişinin faydalanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 09:30
YORUM EKLE