Bedelli Askerlikte Yaş Şartı ve Ücreti Ne Olacak? Ne Zaman Çıkacak?

Bedelli askerliğin seçim sonrası çıkması bekleniyor. Peki bedelli askerlik yaş şartı ne olacak, bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak, bedelli askerlik ne zaman çıkacak?

Bedelli Askerlikte Yaş Şartı ve Ücreti Ne Olacak? Ne Zaman Çıkacak?

Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama da asker olmayı bekleyen toplam 5,5 milyon kişinin olduğu her sene askere 350 bin civarı kişinin alındığını ve bu kadar büyük yığılma olduğundan dolayı 5,5 milyon kişinin ancak 15 seneden fazla zamanda askere alınabileceği ve bu sorunun çözülmesi gerektiği ifadelerini kullanmasının ardından bedelli askerliğin çıkması konusunda düşünceler arttı.

Peki kulislerde neler konuşulur? Özellikle adayların merak ettiği sorular şunlardır; bedelli askerlik ne zaman çıkacak, bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak, bedelli askerlik yaş şartı ne olacak? Bu soruların cevaplarını kulislerden gelen detayları göre siz okurlarımıza açıklıyoruz.

BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMALARI

Bedelli askerlik hakkında seçim sonrası görüşmeler yapılacak ve büyük ihtimal ile çıkması bekleniyor. Peki bedelli askerlik gelişmeleri nelerdir? Buna göre bedelli askerliğin seçim sonrası görüşmeler sonucunda çıkması tahmin edilmekte olup 2011 yılında bedelli askerlik ücreti 30 bin lira ve 24 yılında ise ücreti 18 bin lira olarak belirlenmişti bu dönem çıkarsa 20 bin lira ile 25 bin lira arasında olması bekleniyor.

Peki bedelli askerlikte yaş şartı ne kadar olacak? Genel olarak bedelli askerliğe başvuru yapabilmek için 28 yaş şartı bulunuyor. Ancak çok sayıda kamu ve özel sektörde istihdam etmekte olan adaylar yaş şartının 25'e kadar indirilmesi hatta pek çok kişi yaş şartının hiçbir şekilde aranmamasını talep etmektedir. Yaş şartı hakkında kulislerde henüz bir gelişme bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
M.gumus
M.gumus - 5 yıl Önce

Ücret o kadar yüksek olsa yığılma nasıl kalkacak ortadan, yığılmanın kalkması için hem yaş şartı hem de ücretin aşağı çekileceği kanısındayım...

Aytu
Aytu - 5 yıl Önce

Dusuk gelirliye de hitap edecek sekilde duzenleme yapilmasini diliyoruz yoksa yoksul odeyemez o parayi yine zengin cocuklari ve unlu simarik kisiler icin yapilmis olck bu yasa o da hic hos olmaz

Kadir Sivri
Kadir Sivri - 5 yıl Önce

Yaş şartı yapılırsa yığılma nasıl ortadan kalkacak ya süre kısaltılsın yada yaş şartı aranmasın

Adem
Adem @Kadir Sivri - 5 yıl Önce

Bedelli askerlik olmasin herkez yapsin.97/1 hakkari semdinli kuzey irak sinir karakolunda 12ay lik vatani gorevimi tamamladim.askerligi bence her erkegin yasamasi gerekir cok guzel.

Muhammed ali şen
Muhammed ali şen - 5 yıl Önce

Bedelli askerlik yaş şartı 25 olsun

SAKARYA
SAKARYA - 5 yıl Önce

YAŞ 25 BEDEL 25 BİN OLSUN EN İDEALİ...