Bedelli Askerlikte Hangi Meslek Grubu Ne Zaman Askere Alınacak

Bedelli askerlik ile ilgili yeni bir sorun ise sosyal medya üzerinde tartışılan bir konu üzerine oldu. Bedelli askerlik ve meslek gruplarının askerlik ile ilgili tüm bilgilerini haberimizde bulabilirsiniz.

Bedelli Askerlikte Hangi Meslek Grubu Ne Zaman Askere Alınacak

Bedelli askerlik 2018 yılında tekrardan aktif olmuş ve rekor bir katılım gerçekleşmişti. 500 bin kişinin bedelli askerlikten faydalanması bekleniyor. Kısa süre önce 150 bin kişinin celp bilgileri e-devlet üzerinden belli olmuştu. Bedelli askerlik ile ilgili yeni bir sorun ise sosyal medya üzerinde tartışılan bir konu üzerine oldu. Bedelli askerlik ve meslek gruplarının askerlik ile ilgili tüm bilgilerini haberimizde bulabilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA YAYILAN DEDİKODU

Sosyal medyada bedelli askerlik için başvuranların ne zaman askere alınacağı ise merak konusu oldu. Hızla yayılan bir dedikoduya göre öğrencilerin yaz döneminde, milli sporcuların sezon tatillerinde, kamu ve özel sektörde çalışanların ise yaz dönemi dışında silah altına alınması bekleniyor.

Bu paylaşımların ne kadar doğru olduğu ise bilinmiyor. Tamamen sosyal medya üzerinde yayılan bir dedikoduda olabilir.

ÖĞRETMENLERE MÜJDE GELDİ

Öğretmenlerin pek çoğu yaz aylarının dışında askere alınacaklarını düşünüyorlardı. Ancak gelen bir bilgiye göre buda düşünüldü.

Ancak öğretmenler sömestr ya da yaz döneminde askerlik görevlerini yerine getirecekler.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 23:46
YORUM EKLE