Bedelli Askerlikte 28 Gün Eğitim Şartının Kaldırılması İçin Kanun Teklifi Verildi!

Bedelli askerlik TBMM'ye sunuldu. Bedelli askerlik şartlarında yaş 25, 15 bin tl ve 28 gün eğitim şartı bulunacak. Adaylar 28 gün eğitim şartının iptali için sosyal medyada kampanya başlattı. CHP TBMM'ye sunduğu kanun teklifine göre 28 Gün Eğitim Şartının Kaldırılması isteniliyor. İşte detaylar..

Bedelli Askerlikte 28 Gün Eğitim Şartının Kaldırılması İçin Kanun Teklifi Verildi!

Bedelli askerlik kanun tasarısı TBMM'ye sunuldu. Kanun tasarısına göre bedelli askerlikte 28 gün eğitim şartı bulunacak.

Kanun tasarısında belli olan şartlara göre 25 yaş, 28 gün eğitim ve 15 Bin Tl ücret ile bedelli askerlikten yararlanılabilecek. Adaylar eğitim şartının olmaması için sosyal medya üzerinden seslerinin duyurmaktalar. Ayrıca kamuda ve özel firmalarda başvuruda bulunacak adayların ücretsiz izinli sayılacakları. Eğitim tamamlanmasının ardından eski işlerine geri dönebilecekleri belirtildi.

28 GÜN EĞİTİM ŞARTI

Bedelli askerlikte 28 gün eğitim şartının kaldırılması için TBMM'de basın açıklaması yapan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım; yasa tasarısında yer alan 28 günlük eğitim şartı çalışanlar için sıkıntılara sebep olacağını söyledi ve askerliği 28 gün yapmak ile 6 ay, 1 yıl yapmak arasında herhangi bir fark olmadığını aktardı.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 10:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Muhalefet bu konuda çok yetersiz kaldı. Bu sessizliği ilerde daha çok kaybetmelerine sebep olacak. Hükümetimiz de sağolsun yine yurtdışındakileri 28 günden muaf tuttu. En güzel Türk vatandaşlığı yurtdışında olmakla mı yaşsnacak? Ellere var bize yok.

SIRADAKİ HABER