Bedelli Askerlikte 21 Gün Eğitim Şartında Değişiklik Yapılacak mı?

Bedelli askerlik için 28 gün temel eğitim şartında değişiklik yapıldı. 25 yaş, 15 Bin Tl ve 21 Gün eğitim ile bedelli askerlikte son gelişmeler neler? 21 gün askerlik şartı değiştirilecek mi? İşte detaylar..

Bedelli Askerlikte 21 Gün Eğitim Şartında Değişiklik Yapılacak mı?

Askerlik çağında bulunan mükelleflerin bedelli askerlik düzenlemesi için yeni açıklamaları aktarmaya devam ediyoruz. Bilindiği gibi bedeli askerlik için Meclis alt komisyonuna sunulan düzenlemede 15 Bin Tl ücret, 25 yaş ve 21 gün temel eğitim şartları ile düzenlemeden yararlanılabilecek. 

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Yürütme Kurulu sonrası açıklamalar yapan Mahir Ünal bedelli askerlikte 21 gün temel eğitim için değişiklik yapılıp yapılmayacağını açıkladı.

MKYK sonarsı açıklamalar yapan Ünal, bedelli askerlik için sorulan sorulara da cevap verdi. 21 güne kadar çekilen bedeli askerlik için değişiklik yapılıp yapılmayacağı sorusuna "21 gün olarak konuşuldu. Şu an bir değişiklik düşünülmüyor. Şu değiştirildi, üst yaş sınırı kaldırıldı. Özellikle yurt dışı için 38 olan yaş sınırı kaldırıldı. Böylece 25 yaş ve üzeri askerlikle ilişkisi olan ve bu yapılacak yeni düzenlemeden istifade etme imkânı olan herkes yararlanacak." diyerek cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 22:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim
Selim - 3 yıl Önce

Binlerce kez yazıklar olsun... Ne bekleyenleri ne de karşı olanları razı ettiniz şimdi. Karşı olan yine karşı. Peki ya bedelli bekleyenler ne kadar memnun şimdi. 21 gün inadınızla nereye varacaksınız. Bütün moralleri altüst ettiniz. Boşa oy vermiş boşa savunmuşuz.

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

21 gun yazık vall 21 gun gelin dukkanima bakın sayın Muş kime birakacm bigun kapalı kalsak kpatiriz müşteri kaybı size göre hava hoş oturduğun yerden para alıyorsunuz ben hakkımı helal etmiyorum

oktay
oktay - 3 yıl Önce

21 gün kaldırılsın bu ne yaw

ali
ali - 3 yıl Önce

Cimere 21 günü yazın kaldırılması için

Yasin
Yasin - 3 yıl Önce

21 gün lütfen kaldirilsın ya...

Rıdvan
Rıdvan - 3 yıl Önce

Allah Rıza için kaldırın 21 günü inşAllah kalkar

furkan
furkan - 3 yıl Önce

21 gün olan bedelli askerliği de kaldırın terhis edin Allah rızası için insanların psikolojisini bozdunuz inşAllah devlet büyüklerimiz buna bi çözüm bulurlar

furkan
furkan - 3 yıl Önce

Allah rızası için 21 günü de kaldırır insanlarin psikolojisini de bozdunuz vAllah yoruldum


SIRADAKİ HABER