Bedelli Askerlikte 21 Gün Eğitim Şartında Değişiklik Yapılacak mı?

Bedelli askerlik şartlarının belirlenmesi ardından mükellefler bedeli askerlik başvurusu yapmaya başladı. Peki bedelli de çok tartışılan 21 gün şartı kaldırılacak mı? 21 gün eğitim şartında değişiklik var mı İşte detaylar..

Bedelli Askerlikte 21 Gün Eğitim Şartında Değişiklik Yapılacak mı?

Bedelli askerlik şartlarının belirlenmesi ardından mükellefler bedeli askerlik başvurusu yapmaya başladı. 2018 bedelli askerlik şartına uyan adayların yoğun ilgi ile başvuru rekorları kırıldığını daha önce haberlerimizde de paylaşmıştık. Sosyal medya paylaşımları ile adayların sesini duyurmalarından dolayı gündemdeki yerini koruyan ve bu sebeple de  ziyaretçilerimiz tarafından sorulmaya devam eden  bedelli  21 gün şartı kaldırılacak mı? 21 gün eğitim şartında değişiklik var mı? 

GÜNDEMDE YOK!

Yaş şartı ile 15 Bin Tl ücret şartını ve 21 Gün eğitim şartlarını yerine getiren adaylar askerlik şartını sağlamış olacaklar. Çalışanlar ve eğitimlerine devam eden adayların temel eğitim nedeniyle işte bulunamadıkları 21 gün boyunca ücretsiz izinli sayılacaklar. Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve başvuruları devam eden bedelli askerlik başvuru şartlarında herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. 

BEDELLİDEN YARARLANACAK OLANLARIN TALEPLERİ NEDİR?

Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ile askerlik çağında bulunan şartları taşıyan adaylar 21 gün eğitim şartının kaldırılmasını istemekteler. 

Sizde yorum yaparak "bedelli askerlik ile ilgili" taleplerinizi  iletebilirsiniz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah sarı
Emrah sarı - 3 yıl Önce

Bende yatırdım bedeli ama 21 gün gidecek durumum olsa zaten 5 ay daha giderdim lütfen devletimiz müjdeyi verip halletsin bu süreyi.

HiramAnkara
HiramAnkara @Emrah sarı - 3 yıl Önce

Lütfen CİMER'e bu durumu istek seçeneğinden Sayın Başkanımıza bildiriniz,söyleyiniz.Çekinmeden hemen yazın zira zaman geçmekte.Ne kadar çok T.C. vatandaşı yazarsa 21 gün kalkma durumu o kadar yakındır.Dua edelim

Saçmalama ercan
Saçmalama ercan @Emrah sarı - 3 yıl Önce

21 günü değiştirmezler

Damla
Damla - 3 yıl Önce

Bedelli Askerlikte bedel neyse verilir ilgililer terhis edilir. Bu zorunlu askerlik oluyor.

Muhammet
Muhammet - 3 yıl Önce

Bence kaldırılması lazım adi üzerinde bedel bizler devletimize bedel ödüyoruz zaten fazlasıyla lütfen bu mujde verilsin kaldırılsınn 21 gün

Muhammet
Muhammet - 3 yıl Önce

Kaldırılmalı adı üzerinde bedel ödüyoruz 21 gün cok saçma bence boşuna harcama

Rıdvan
Rıdvan - 2 yıl Önce

ALLAH RIZASI ICIN 21 GÜNÜ DE KALDIRIN DEVLET BUYUKLERIMIZ BUNA BI ÇÖZÜM BULMALI

Hakan turan
Hakan turan - 3 yıl Önce

Bedelli askerlik her yıl veya 3 yılda bir gelecekmi yoksa bu bedelli sonmudur bunun hakkında bilgi alabilirmiyiz

Sercan
Sercan - 3 yıl Önce

Kardeşim dedeleriniz at sırtında 24 ay askerlik yaptı bahaneler uydurup 21 kalksın deyip söylenmekten utanmalısınız hiçbir mağduriyet yaşanmayacaksınız bunu size yasa söylüyor

Baran
Baran - 3 yıl Önce

Bundan önce yapılan 2 bedelli de bu iş bot giymeden bitmişti. Şimdi niye insanları zora sokuyorsunuz anlamış değiliz. Kime ne gösterircez 21 günde . Aynı şekilde bu iş bedeli yatırılıp bitmeli. Öyle kolay değil işinden evinden eğitiminden çocuğundan uzak kalmak 21 gün. Gidebilen gidiyor zaten normal şartlarda insanlar özel durumları olduğundan zaten süre kalksın istiyor.