Bedelli Askerlik Yapacaklara Kötü Haber

Bedelli askerlik yapmak için işlerinden ayrılan kişilere yönelik Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından bir açıklama yayınlandı. Yayımlanan açıklamaya göre bedelli askerlik yapmak için işlerinden ayrılan kişiler, askerlik dönüşlerinde işe alınmazlar ise işe iade davası açamayacağına yönelik kararını açıkladı.

Bedelli Askerlik Yapacaklara Kötü Haber

Bedelli askerlik yapmak isteyen kişi sayısı 450 bine ulaşmışken bu kadar çok insanın akıllarında ki soru artık ben iş yerlerim ile bağlantımı kesmeden nasıl askerliğe gideceğim sorusu oldu. Bir çok insan yapmış olduğu işi uzun süreli bırakmak istemeden bedelli askerlik yapmak istiyor. Birçok vatandaşın akıllarına takılan soru ise şu ? "İstifa ettikten sonra işime geri dönebilir miyim?" bu sorunun cevabını kendi içlerinde arayan insanlar cevabını iş verenleriyle birlikte aramaları gerekmektedir. Çünkü olası bir anlaşmazlık durumunda akerlikten sonra işine geri dönmek isteyen kişiler, işverenleri tarafından işe alınmazlar ise hukuken hiç bir şekilde dava açamayacaklar.

YARGITAY'DAN YENİ BİR AÇIKLAMA

Bedelli Askerlik başvuruları devam ederken Bedelli Askerlik'ten sonra nasıl bir yol izleneceği tartışmaları da soru işaretleri de devam ediyor. Bu tartışmalara son noktayı koyacak açıklama Yargıtay Genel Hukuk'u tarafadından geldi. Yapılan açıklamaya göre; bedelli aserlik için işlerinden ayrılan çalışanlar askerliklerinden sonra tekrardan o iş yerlerine geri dönmek isterler ise iş verenlerinin onları tekrardan almama durumları var. Bu durum karşısında bedelli askerlik yapacak kişilerin ise Yargıtay yolunda hiç bir şekilde dava açma yetkileri bulunmayacağı Yargıtay tarafından açıklanan kararname ile duyrulmuştur.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 18:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE