Bedelli Askerlik Yapacak Vatandaşlar için 2. Celp Dönemleri Beli Oldu

Bedelli Askerlik yasa tasarısının düzenlenmesiyle tekrardan başvuruya açılan bedelli askerli başvuruları devam ederken bir taraftan da bedelli askerlik yapacak kişilerin nerede askerlik yapacağı konusunda 2. Celp dönemi yerleri açıklandı.

Bedelli Askerlik Yapacak Vatandaşlar için 2. Celp Dönemleri Beli Oldu

Geçtiğimiz günlerde 1. Celp dönemi bedelli askerlik yapacak yerler açıklanarak bedelli askerliğe başvuru yapacak kişilerin nerede askerli yapacakları belli olmuştu. e-Devlet sistemi üzerinden adaylara duyrulan askerlik yereleri bügün itibariyle de 2. Celp dönemi yapacak askelerin yerleri e-Devlet sistemi üzerinden duyruldu. 6 Ekim 2018 tarihinde birliklerine teslim olacakları da açıklandı.

2. CELP DÖNEMİ YERLERİ E-DEVLET SİSTEMİNDEN DUYRULDU

Bedelli askerliğe başvuru yapan vatandaşlar rekor bir katılım ile karşı karşıya kaldılar. Yoğun talebi daha düzene sokmayan isteyen hükümet ise askerlik dönemlerini 3 farklı döneme bölerek adayların bu süre zarflarında ayrı ayrı gitmelerini sağladı. Bu yöntem kapsamında geçtiğimiz günlrde 1. Celp Dönemi askeri yerleri adaylara e-Devlet sistemi üzerinden duyrulmuştu. Bugün itibariyle de 6 Ekim 2018 tarihinde başlayacak olan 2. Celp Dönemi yerleri yine e-Devlet sistemi üzerinden duyrularak adayların nerede askerlik yapacağı yerler belli oldu.

Bedelli Askerlik Yerlerini Öğrenmek için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 19:47
YORUM EKLE