Bedelli Askerlik Ücreti Makul Olacak! Yaş ve Ücret Şartları İçin Önemli Açıklama!

Bedelli askerlik bekleyen adaylara müjde. Askerlik çağında olan ve bedelli askerlik bekleyen adayların başvuru şartlarında yaş ve ücret için önemli bir açıklama yapıldı. Ücret makul olacak denildi. İşte detaylar..

Bedelli Askerlik Ücreti Makul Olacak! Yaş ve Ücret Şartları İçin Önemli Açıklama!

Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? Bilindiği gibi 24 Haziran seçimlerinden önce gündeme gelen 2018 bedelli askerlik düzenlemesi için yasal düzenleme bekleniyor. Ardı ardına yapılan açıklamalar bedeli askerliğe başvuruda önemli olan yaş ve ücret şartlarının ne zaman belirleneceği ve şartları ne olacağı belli olmaya başladı. 

Katıldığı bir televizyon programında güneme ilişkin sorulara cevap veren Ak parti Grupbaşkanvekili Bülent Turan bedelli askerlik konusu ile ilgili çalışmalardan bahsetti. 

ÜCRET MAKUL DÜZEYDE OLACAK!

Turan, bedelli askerlik için belirlenecek olan fiyatın uygun düzeyde olacağı müjdesini verdi. Bununla birlikte askerlik ile ilgili sorun yaşayan gencin olmasını istemiyoruz. Bedelli konusunda kalıcı çözüm olmasını istiyoruz. açıklamalarını yaptı. 

Meclis gündemine 1 Ekim tarihinden sonra görüşülmesi beklenen bedelli askerliğin yaş şartı için 26 olması beklenmekte. Ücret şartlarında ise 20 bin Tl düzeyinde bir bedel belirlenmesi bekleniyor. Yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 09:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 yıl Önce

20 bin yoksul bir aile icin cok para zenginleri kapsayacak bi duzenleme sanki ya da iki secenek yapilsin zengin ve yoksul aile cocuklari icin ayri fiyatlandirma secenegi ve odeme sekli yapilsin...

BuraK
BuraK - 4 yıl Önce

Kalıcı bir çözüm olacağına göre yaştan bahsetmemize gerek yok demek oluyor bu. Umarım her yaştan gençlere bir bedelli müjdesi verilir.

okan
okan - 4 yıl Önce

umarım 10-12 bin arası birşey olur.

Ümmet polat
Ümmet polat - 4 yıl Önce

Bedelli askerlik çıkarsa hükümet artık benden oy falan beklemesin..vatandaş 26 yaşında askerlik yapmıcakta ne zaman yapacak..yaş sınırı 30 un üzerinde olsa eyvallah dicem ama böyle saçmalık görmedim ben..