Bedelli Askerlik Süresi Belli Oldu! Komisyondan Geçti!

Bedelli askerlik düzenlemesinde 21 gün eğitim şartı komisyondan geçti. Buna göre bedelli askerlik şartında 21 gün temel eğitime katılmak şartında bulunacak. İşte son gelişmeler..

Bedelli Askerlik Süresi Belli Oldu! Komisyondan Geçti!

Bedelli askerlik için önemli bir gelişme yaşandı. Yurtdışında yaşayan vatandaşların ödeyeceği bedel ile askerlik için gerekli olan temel eğitim süresi komisyonda kabul edildi. 

Kamuda ve özel sektörde çalışanlar ile eğitim öğrenimine devam eden adayları yakından ilgilendiren bedelli askerlik için gerekli olan eğitim şartı belli oldu. Buna göre bedelli askerlik için TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Ak Parti Milletvekili Şirin Ünal'ın teklifi ile eğitim şartı kabul edildi. 

YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLAR İÇİN ÜCRET BELLİ OLDU!

Komisyondan geçen maddelerde yurtdışında yaşayan vatandaşlar için ücret şartı da bulunuyor. Adaylar 2 bin Euro ile askerlik hizmetinin tamamlamış sayılmaları için ücret şartını sağlamış olacaklar. Önergelerde 1. madde görüşmelerinin kabule dildiği önemli değişiklik 21 gün temel eğitimde oldu. 28 gün olarak belirtilen eğitim şartında yeni bir değişiklik ile 21 güne indirildi. Görüşmeler yaklaşık 6 saat sürdü ve ilk iki maddeler komisyondan geçti. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 09:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
temel tekin
temel tekin - 3 yıl Önce

bedellide hukucu yokmu hazırlarken askerde olan yirmi beş yaş gurubu neden faydalanmıyor adam 6 aylık asker bende 15 bin yatırıp faydalanacam bende işimi bıraktım askere geldim diyor 6 ayda askerlik yaptım 25 yaşındayım bunu komisyon üyeleri hiç düşündümü bu cumhur ittifakına oy verdim pişmanım adaleti sağlamadılar

SIRADAKİ HABER