Bedelli Askerlik Meclise Sunuluyor! Ücret ve Yaş Şartı Kesinleşti

Bedelli askerlik şartları belli oldu. Yaş şartında 25 ve ücret şartında ise 15 Bin Tl olarak belirtilen bedelli askerlik düzenlemesinde son düzenlemelerin tamamlanmasının ardından yasallaşması bekleniyor. 2018 bedelli askerlikte temel eğitim verilmesi gündemde. Peki bedelli askerlik temel eğitim süresi ne kadar işte detaylar..

Bedelli Askerlik Meclise Sunuluyor! Ücret ve Yaş Şartı Kesinleşti

Askerlik yaşına gelen mükelleflerin bedelli askerlik şartlarının açıklanmasını bekliyor. Hükümet yetkililerinden bedelli askerlik açıklamalarını aktarmaya devam ediyoruz. Bugün bedelli askerlik ve ücret şartlarında önemli gelişmeler yaşandı. Bedelli askerlik yaş şartı 25 olacağı neredeyse kesinleşti. Buna göre 31 Aralık 1993 ve sonrası olan adaylar bu düzenlemeden yararlanabilecek. 

ÜCRET VE YAŞ ŞARTI!

Bedelli ücret şartlarında ise daha önce yapılan açıklamalardaki gibi makul düzeyde olması için çalışma yapıldı. Buna göre şartları taşıyan adaylar 15 Bin Tl ücret ödemesi gerekecek. Diğer yandan bedelli yasasından yararlananlar için 25 gün temel eğitim verilecek. 

KANUN MECLİSE SUNULACAK!

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent Turan son dakika açıklaması yaptı. "Bugün bir kaç saat içerisinde kanunu Meclisimize, Plan Bütçe'ye gönderiyoruz. Ümit ediyorum bir an önce toplanacaktır bu hafta komisyon aşamaları biterse haftaya da nihayete erecektir." dedi. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 22:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE