Bedelli Askerlik için Yapılan Başvurularda Beklenmedik Sayı

3 Kasım 2018 tarihine kadar yapılacak olan Bedelli Askerlik başvuruları için hükumet, şuana kadar yapılan başvuralar hakkında sayısal bilgileri yayınladı.

Bedelli Askerlik için Yapılan Başvurularda Beklenmedik Sayı

Haziran ayının sonunda sonuçlanan seçimlerden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine yapılan bedelli askerliğe yöenlik yasa tasarısı belli olmuştu. Bedelli Askerlik yapmak isteyen kişiler 15 bin Tl ödeyip 21 gün askerliğe tabii tutulacaktı. Geçtiğimiz haftalarda başlayan kayıtlara yönelik yapmış olduğumuz haberde de 4 sene önce toplam ulaşılan sayının 2 hafta da ulaşıldığını açıklamıştık. 

Bedelli Askerlik için Rekor Katılım 

Geçtiğimiz günlerde başvuru yapan kişilerden 1. Celp sayıları belli olmuş, başvuru yapan kişilerin nerede askerlik yapacağı ise e-Devlet sistemi üzerinden yayınlanmıştı. Bu açıklamanın ardından yapılan yeni açıklama ise başvuru yapan kişilerin sayısal bilgiliri yönünde oldu. Başvuru tarihlerinin başladığı 3 Ağustos tarihinden sonra sadece 2 hafta geçmesine rağmen 340 bin olan sayı şuan da 450 bin başvuru yapan kişinin olduğu açıklandı. Başvuru işlemlerinin ise 3 Kasım tarihinde son bulacağı bildirildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE