Bedelli Askerlik İçin Sosyal Medya Kampanyası Başlatıldı! Bedelli Askerlik Çıkacak Mı?

Bedelli askerlik konusunun gündeme gelmesi ve çıkarılması için sosyal medya kampanyaları başlatıldı. Peki bedelli askerlik çıkacak mı?

Bedelli Askerlik İçin Sosyal Medya Kampanyası Başlatıldı! Bedelli Askerlik Çıkacak Mı?

Ülkemizde bilindiği üzere 20 yaşına gelen her geçen Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim olarak 12 ay boyunca askerlik yapmaktadır. Tabi lisans bölümlerinde eğitim gören adaylar askerliklerini kısa dönem 6 ay olarak gerçekleştirebilmektedir.

Eğitimlerinden dolayı askerliklerini erteleyen, eğitimlerini bitirdikten sonra özel sektör ya da kamuda işe başlayan ve aile kuran ya da kurmayan pek çok kişi düzeninin bozulmasını istemediği ve düzeni bozulursa yeniden toparlayamayacağını gerekçe göstererek bedelli askerliğin çıkartılmasını istiyor. Buna göre çok sayıda kişi şimdide sosyal medyada kampanya başlattı.

BEDELLİ ASKERLİK GÜNDEME GELECEK Mİ?

Hükümet cephesinden aralıklarla bedelli askerlik konusunda açıklamalar geliyor ancak yapılan açıklamalarda net olarak kullanılan ifade hükümet gündeminde bedelli askerlik konusu yoktur yer alıyor. Buna göre hükümet kanadı şu an için bedelli askerliğin çıkarılması için Türkiye'de operasyonel faaliyetlerin sona ermesi ve huzurun sağlanması gerektiği gösterilmektedir.

Peki bedelli askerlik çıkacak mı? Yakın zamanda yapılan açıklamalara bakıldığında henüz bedelli askerliğin çıkartılması beklenmemektedir. Ancak yinede çok sayıda kişi sosyal medya üzerinden kampanyalar yaparak seslerini duyurmaya çalışmaktadır. Sizlerde görüşlerinizi hemen aşağı bölümden bizlere yorum olarak gönderebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 10:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 5 yıl Önce

bedelli şart ailem e çocuklarıma bakacak kimse yok artık bedelli çıksın.....

Tuğçe
Tuğçe - 5 yıl Önce

Hemen cikmali

Aziz
Aziz @Tuğçe - 5 yıl Önce

işten dolayı gidemiyorum gidersem işimden olacam ondan dolayı bedelli şart

ONUR
ONUR - 5 yıl Önce

BEDELLİ ASKERLİK CİDDEN İHTİYAÇTIR.

Batuhan Saydam
Batuhan Saydam - 5 yıl Önce

Bedelli askerlik çıkmali artik.

Hakan Torun
Hakan Torun - 5 yıl Önce

Bedelli askerlik cimali çok geç kalındı. Hükümet konya mitinginde söz verdi siz evet oyu vsdin gerisi kolay dendi oy verdik hala sözlerini tutamadılar. Böyle giderse seçim yakın bizde biliyoruz kime oy vereceğimizi. İyi parti Meral hanım sözünün eri bedelliyi kim çıkarırsa oyunuzu ona!

Samed
Samed - 5 yıl Önce

Cikmali gec bile kalindi

Mehmet Emin
Mehmet Emin - 5 yıl Önce

Devletimiz inşAllah bedelli askerlik bekleyen vatandaşlarımızın bu taleplerini değerlendirmeye alacaktır.

Devran
Devran - 5 yıl Önce

Bedelli bu yıl içinde kesinlikle çıkmalı