Bedelli Askerlik İçin 100 Bin İmza Kampanyası Başlatıldı! Bedelli Askerlik Çıkacak Mı?

Sosyal medya üzerinden bedelli askerlik için 100 bin imza kampanyası başlatıldı. Peki bu kampanyalar ile bedelli askerlik çıkacak mı?

Bedelli Askerlik İçin 100 Bin İmza Kampanyası Başlatıldı! Bedelli Askerlik Çıkacak Mı?

Ülkemizde 20 yaşına gelmiş her sağlıklı birey eğitim görmüyorsa zorunlu olarak askere gitmektedir. Eğitim gören adaylar ya da işinden dolay askere gidemeyecek olan adaylar birkaç yıl boyunca askerliklerini tecil ettirebilmektedir. Buna göre işini kurduğunu beyan edip askere gittiğinde düzeninin bozulacağını belirten çok sayıda kişi askere gitmeye durumunun olmadığını ve bedelli askerliğin çıkması gerektiğini savunmaktadır.

Hükümet cephesinden yapılan açıklamalar da bedelli askerlik konusunda her hangi bir gündem konusunun olmadığı belirtilmektedir. Bedelli askerliğin çıkartılması için pek çok kişi müjdeli haber beklerken şimdide sosyal medya üzerinden 100 bin imza kampanyası başlatıldı. Peki bedelli askerlik çıkacak mı?

BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK MI?

Bilindiği üzere 100 bin imza toplayan adaylar Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyabildiği için adaylar bunu düşünerek sosyal medya üzerinden bedelli askerliğin çıkartılması için sosyal medya üzerinden 100 bin imza kampanyası başlattılar. Peki bedelli askerlik çıkacak mı?

Şu an için hükümet cephesinden bedelli askerlik konusunda olumlu bir açıklama bulunmuyor. Bu sebepten dolayı bir süre daha bedelli askerliğin çıkartılması beklenmemektedir. Ancak ülkemizde ve sınırımızda yaşanan olayların sona ermesinden sonra bedelli askerliğin çıkabileceği öngörülmektedir. Yine konu hakkında kamuoyuna hükümet cephesinden yeni açıklamalar yapılabilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ana
Ana - 2 yıl Önce

Seve seve bedelli için ailece imza atarız

Sarp
Sarp - 2 yıl Önce

İsteyenin bir yüzü kara

Cc
Cc - 2 yıl Önce

Seçimden önce inş çıkar