Bedelli Askerlik Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi İle Gelebilir mi? Ak Partiden Açıklama

Bedelli askerlik bekleyen adaylar için önemli bir açıklama daha yapıldı. Ak Parti grup başkan vekili Mustafa Şentop bedelli askerlik düzenlemesinin KHK ile yapılabileciğini belirtti.

Bedelli Askerlik Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi İle Gelebilir mi? Ak Partiden Açıklama

Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? Askerlik çağında bulunan ve bedelli bekleyen adaylar, yapılacak olan yeni açıklamalar ile bedelli şartlarının belirlenmesine ve yasal düzenlemenin tamamlanmasını bekliyor. Adalet ve Kalkınma Partisinden seçim sonrası gelen açıklamalar ile bedelli askerliğin çıkacağı ihtimali üzerinde durulurken, yasal düzenlemenin nasıl yapılacağı ile yol haritasının belirlenmesini bekliyor. 

BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Adalet ve Kalkınma Partisi grup başkanvekili Mustafa Şentop bugün yapmış olduğu açıklamada Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yasal düzenleme yapılabileceğini aktardı. Yapılan açıklamada "Şahsi kanaatim bedelli askerlik Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir. TSK ihtiyaçlarına göre yapılabilir. " dedi. 

Yapılacak düzenlemelerin KHK ile yasallaşması için önünde bir engel bulunmadığını aktaran Mustafa Şentop'un açıklamaları bedelli askerlik bekleyen adaylara umut oldu. Yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 20:11
YORUM EKLE