Bedelli Askerlik Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi İle Gelebilir mi? Ak Partiden Açıklama

Bedelli askerlik bekleyen adaylar için önemli bir açıklama daha yapıldı. Ak Parti grup başkan vekili Mustafa Şentop bedelli askerlik düzenlemesinin KHK ile yapılabileciğini belirtti.

Bedelli Askerlik Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi İle Gelebilir mi? Ak Partiden Açıklama

Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? Askerlik çağında bulunan ve bedelli bekleyen adaylar, yapılacak olan yeni açıklamalar ile bedelli şartlarının belirlenmesine ve yasal düzenlemenin tamamlanmasını bekliyor. Adalet ve Kalkınma Partisinden seçim sonrası gelen açıklamalar ile bedelli askerliğin çıkacağı ihtimali üzerinde durulurken, yasal düzenlemenin nasıl yapılacağı ile yol haritasının belirlenmesini bekliyor. 

BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Adalet ve Kalkınma Partisi grup başkanvekili Mustafa Şentop bugün yapmış olduğu açıklamada Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yasal düzenleme yapılabileceğini aktardı. Yapılan açıklamada "Şahsi kanaatim bedelli askerlik Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir. TSK ihtiyaçlarına göre yapılabilir. " dedi. 

Yapılacak düzenlemelerin KHK ile yasallaşması için önünde bir engel bulunmadığını aktaran Mustafa Şentop'un açıklamaları bedelli askerlik bekleyen adaylara umut oldu. Yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 20:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE