Bedelli Askerlik Başvurularından Türkiye Ne Kadar Kazandı?

Bedelli askerlik kanunun Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından şimdiye kadar yapılan başvurular ile devletin kasasına 3 milyar TL girecek. Bedelli askerlik ödemeleri ise bugün başlıyor. Haberimizin devamında detayları bulabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Başvurularından Türkiye Ne Kadar Kazandı?

Bedelli askerlik 24 Hazirandaki seçimlerden önce gündeme gelmişti ve seçimden sonra ise yürürlüğe gireceği ifade edilmişti. Seçimlerin sona ermesinin ardından bedelli askerlik ile ilgili çalışmalarda bitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Kanunun yayımlanması ile birlikte başvurularda başlamıştı.

Bedelli askerlik için 15 bin lira gibi bir ücretin belirlenmesi başvuruda bulunacak olanları memnun etmişti. 15 bin lira gibi bir ücretin belirlenmesi adayları memnun etse de tepkilerine neden olan bir durum vardı o durumda bedelli askerlik yapacak olan kişiler için 21 gün eğitim süresinin belirlenmiş olmasıydı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar 2 günde toplam 200 bin kişinin bedelli askerlik için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Bedelli askerlik başvuruları kapsamında ödemesi yapılacak olan 15 bin liranın ödemeleri bugün itibari ile başladı. Başvuru yapan adaylar ödemelerini PTT şubeleri aracılığı ile yapabilecek. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından açıklanan 200 bin kişinin başvurusu göz önüne alındığında devletin kasasına tam 3 milyar TL girecek. 8 Ağustos tarihinde başlayan bedelli askerlik ödemelerinin son ödeme tarihi ise 3 Kasım.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 18:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE