Bedelli Askerlik Başvuruları Tamamlandı! Yeni Celp Dönemleri Ne Zaman Açıklanacak?

4 Kasım tarihi itibari ile Bedelli Askerlik için başvurular tamamdı. Milli Savunma Bakanlığı Askerlik şubeleri 3 ve 4 Kasım tarihleri arasında başvuru aldı. Yaklaşık 700 bin kişi rekor başvuru ile bedelliden yararlanmak istedi. 3. Celp döneminin ardından askerlik 4. celp dönemi ve yeni celp tarihleri ne zaman açıklanacak? İşte detaylar..

Bedelli Askerlik Başvuruları Tamamlandı! Yeni Celp Dönemleri Ne Zaman Açıklanacak?

2018 Bedelli askerlik başvuruları tamamlandı.

Bedelli askerlik yapmak isteyen mükellefler askerlik şubelerine ve Ziraat Bankalarında yoğun bir başvuru kuyruğu oluşturdu. 3 aylık zaman diliminde yapılan başvurular rekor düzeye erişti. Buna göre son rakamlara göre 700 Bin kişi civarında bedelliden yararlanmak isteyenler başvuru yaptığı belirtilmekte. 21 Günlük eğitime alınacak olan adayların ilk celp dönemlerinin açıklanmasının ve eğitimlerin tamamlanmasıyla yeni celp dönemleri duyurulmaya devam edecek. 

YENİ CELP DÖNEMLERİ NE ZAMAN DUYURULACAK?

Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Genel Müdürlüğünden yapılan bedelli askerlik başvuru ve askerlik hizmet sürecine ilişkin olarak paylaşımlar yapılmıştı. Buna göre adaylar yeni celp dönemlerini beklemeleri gerekmekte ve yapılan duyuruların ardından yoklama olan adaylar için birliğe sekleri yapılacak. Yoklaması bulunmayanlar için ise planlanan sevk tarihine kadar yoklamasını yaptırması gerekli olacak. Celp döneminde bildirilen sevk tarihinde askerlik için belirlendiği gibi 21 günlük temel eğitimin tamamlanması ile askerliğin tamamlamış olacaklar. Temel askerlik eğitimini yarıda bırakmak yada tamamlamak bedelli askerlik kapsamından çıkarılmasına neden olacaktır. Bu yükümlüler daha önceki statülerinde askerlik yapacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 21:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ss
Ss - 2 yıl Önce

Yapacaginiz haberi sikiyim zaten bilindik seyleri yazmissiniz