Bedelli Askerlik Açıklaması Yapıldı! 2017'de Bedelli Askerlik Olacak Mı?

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak bedelli askerlik konusunda önemli açıklamalar yaptı. Bedelli askerlik çalışması var mı? Bedelli askerlik gelecek mi? 2017'de bedelli askerlik olacak mı? İşte detaylar.

Bedelli Askerlik Açıklaması Yapıldı! 2017'de Bedelli Askerlik Olacak Mı?
Bilindiği gibi belli bir yaşa gelmiş ve askere gitmek istemeyenler için bedelli askerlik düzenlemelerin yapıldığı ve bu konu hakkında görüşmelerin olduğu sıklıkla sosyal medya da yazılmaktadır. Her ne kadar hükümet kanadından veya her hangi bir milletvekilinden bedelli askerlik konusu hakkında çalışmaların yapıldığına dair açıklama yapılmasa da binlerce kişi bedelli askerlik konusunda açıklama yapılmasını beklemekte ve bedelli askerliğin kesin olarak gelip gelmeyeceğini öğrenmek istemektedir. Bugün sonunda merak ile beklenen bedelli askerlik hakkında Başbakan Yardımcısı ve Türk Siyasetçisi Veysi Kaynak'tan açıklama geldi.

Bedelli Askerlik Gündemde Yok

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak yaptığı açıklamasında net şekilde konuşarak bedelli askerlik konusunun gündemlerinde olmadığını ve bu konu hakkında her hangi bir çalışmanın da yapılmadığını belirtti.

Şimdi bedelli askerliğin çıkartılması ve 6 ay sonra yeni bir bedelli askerliğin çıkartılmasının yanlış olacağını belirten Veysi Kaynak öncelikle Türkiye'nin asker ihtiyacının olup olmadığına dair net incelemelerin yapılması ve bu incelemelerin ardından görüşmelerin yapıldıktan sonra bedelli askerliğin tekrar gündeme gelebilmesi konusunu sözlerinde yer verdi. Bedelli askerlik bekleyenler her hangi bir çalışmanın gündemde olmadığını öğrenmiş olup bu konu da uzun bir süre yeni bir açıklamanın da yapılması pek beklenmemektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE