Bedelli Askerlik 24 Yaş ve 10 Bin TL Ücret Beklentisi Gerçekleşir Mi?

Sosyal medya üzerinden pek çok kişi bedelli askerliği 24 yaş ile üstünü kapsamasını ve ücretin ise maksimum 10 bin TL olmasını talep ediyor. Peki bu beklenti gerçekleşir mi?

Bedelli Askerlik 24 Yaş ve 10 Bin TL Ücret Beklentisi Gerçekleşir Mi?

Ülkemizde bilindiği üzere bir süredir gündem bedelli askerlikti. Bedelli askerlik ne zaman çıkacak, çıkacak mı soruları devam ederken Binali Yıldırım tarafından olumlu açıklamalar yapıldı askerliğini tecil ettiren kişi sayısının 5,5 milyon olduğu her sene ancak 350 bin askerin göreve çağrıldığı bundan sonra kimse askere alınmasa dahi tecil ettirenler ile 15 yıl askerlik sıkıntısının olmadığı yığılmaların önüne geçmek için çalışmaların yapılacağı belirtilmişti.

Bu açıklamalardan sonra bedelli askerliğin çıkacağı ön görülmeye başlandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile bedelli askerlik konusunun seçim sonrası görüşüleceğini müjdelemişti. Pek çok kişi bedelli askerlik için sosyal medyadan paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Peki beklentiler nelerdir?

GENÇLERİN BEKLENTİSİ NEDİR?

Askere gitmek istemeyen ya da işini kurduğu gerekçesi ile gitmesini mümkün olmadığını beyan eden pek çok genç bedelli askerlik hakkında sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapmaya başladı. Son günlerde ise bedelli askerliğin 24 yaş ve üstünü kapsaması ücretinin ise 10 bin lira olması konusunda trend başladı. Peki bu beklenti gerçekleşir mi? Bedelli askerliğin yüksek ihtimal ile çıkarılması bekleniyor ancak ücretin 20 bin TL olma durumu pek mümkün görünmüyor. Öyle ki genel olarak bedelli askerliğin 20 bin lira ile 30 bin lira arasında olabileceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metehan
Metehan - 4 yıl Önce

Bkonu cikarmayin 24 yaş 10 bin nedir o kadar korkuyorsa katlanacak yaş 28 ücret 40 bin olması lazim. Bu fiyatı öderler sonra analarının eteğinin altında saklanmaktan kurtulurlar.

Kral
Kral - 4 yıl Önce

Gerçekleşsin yaş 24

24 yas
24 yas - 4 yıl Önce

25 yas diyorlar 24 yasindakilerin sucu ne

asker
asker - 4 yıl Önce

askerlık

23 yaş bedel 10 bin
23 yaş bedel 10 bin - 4 yıl Önce

Evliyim 2 çoçuğum var başkanımız bize 3 çoçuk yapın dedi şükürler olsun ki yapabildiğimi kadar yapıyoruz fakat ben askere gidince eşim tek kalacak sonra işi yok ve çoçuklarıma bakacak paramızda yok sizden ricamız sesimiz olun lütfen

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Her kesim için adil ve makul bir bedelli olması gerekir . Asgari ücretle çalışan biri için 20 bin çok fazla olur. Makul bedel 10 bin ve yaş da 25 olmalı.

Turk
Turk - 4 yıl Önce

Gitmesinler boşver askeriyenin kalitesi düşmesin boyleleri yüzünden otursunlar evinde biz gideriz

Emircan
Emircan - 4 yıl Önce

24 YAŞ Olmalı. 2 aylık kızım var kirada oturuyorum ve aileme bakmak zorundayim sizden ricam konuyu ele almaniz binlerce bizim durumumuzda olan insanlar var.