Bayram'da Evlerine Giden Suriyeliler Türkiye'ye Yeniden Geldi!

Bayram için evine ve akrabalarının, ailelerinin yakınlarına giden Suriyeliler bayramın bitmesi ile yeniden Türkiye'nin yolunu tuttu.

Bayram'da Evlerine Giden Suriyeliler Türkiye'ye Yeniden Geldi!

Ülkemizde açıklana son rakamlara göre 3,5 milyon Suriyeli olduğu belirtilmektedir. Suriyeli vatandaşlar Türkiye'nin farklı noktalarında açılmış olan çadır kentlerde ya da kiralık evlerde kalmaktadır. Her sene bilindiği gibi Suriyeliler bayramda ailelerini, akrabalarını ve yakınlarını görmek için Suriyeye gitmektedir.

Bu senede yüz binlerce Suriyeli yeniden memleketlerine gitmek için tüm çocuklarını, ailesini, eşyalarını topladı ve Türkiye sınırı üzerinden Suriye'ye geçti. Bayram sonunda bu kişilerin yeniden Türkiye'ye gelmesi bekleniyordu. Bayram sonra erdi ve sınırda hareketli dakikalar yaşanmaya başlandı.

TÜRKİYE'YE GERİ GELDİLER

Ülkelerine gitmek ailelerini, akrabalarını ve yakınlarını görmek isteyen 83 bin Suriyeli vatandaş Cilvegözü Sınır Kapısı üzerinden memleketlerine gitmişti. Öyle ki Ramazan Bayramı sona erdi ve bugün tüm gözler yeniden Cilvegözü Sınır Kapısına çevrildi. Düşünüldüğü gibi oldu sabahın erken saatlerinden akşam saatlerine kadar sınır kapısında büyük bir yoğunluk yaşandı, kuyruklar oluştu ve saatlerce Suriyelilerin yeniden Türkiye'ye geçişi için izinler verildi. Önümüzdeki Kurban Bayramında da yine yüz binlerce Suriyeli hatta Suriye'de iç karışıklık kalmadığı için bu sayı giderek artıyor ülkelerine gitmesi ve yeniden Kurban Bayramının bitmesi ile Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hak
Hak - 4 yıl Önce

Tabi onların asıl ülkeleri Suriye değil Türkiyedir. Adamlar ekmek elden su gölden yaşıyor. Her türlü imkan onlara veriliyor niye suriye ye gitsinki orda açlık sefalet rezillik var. Burda herşey belleş ben olsan bende gitmem. Bizim vatandaşlarda işsiz güçsüz ve aç kalmış kimin umrunda biz suriyeli leri besliyelim.

Yazık
Yazık - 4 yıl Önce

Ayıp yaw ayıp kendi ülkelerini savunmayan bizide satar bunlar sürekli başkalarına mıhtac olmaya mahkumlar yararlarıda yok mk bir kilo bostan yan gel yat osman