Bayramda Engellilere İkramiye Müjdesi Bekleniyor

Bayramda engellilere ikramiye verilecek mi. Engelli adaylar bayram ikramiyesi bekliyor. Peki bu konuda son gelişmeler nedir?

Bayramda Engellilere İkramiye Müjdesi Bekleniyor

Bu yıl da kurban bayramının yaklaşmasıyla beraber ihtiyaçlar arttı, beklentiler çoğaldı, herkesi kurban telaşı aldı. Bu bayram telaşı da her yıl olduğu gibi devletten maaş alan herkesi bir ümitle ikramiye müjdesi beklemeye itti. Engelliler, emekliler, dul hanımlar ve diğerleri. Bu konuda en çok ihtiyaç sahibi olan kesim ise şüphesiz engelli vatandaşlarımız ve onların aileleri. Herkes hükümetten bu bayramda ikramiye var mı sorusunun cevabını bekliyor, tabi ki müjdeyle beraber.

Engelli Maaşı Nedir?

Engelli maaşı devlet tarafından 18 yaşından büyük ve tıbbi olarak kanıtlanmış engelli bireylere ve 65 yaşının üzerinden güçsüz kimsesiz kendine bakacak durumu olmayan kimselere yapılan yardımdır. Bu yardımlar üç ayda bir ödenir ve aylık olarak en düşük miktar 400 TL civarındadır. Yukarıda belirttiğimiz miktar tıbbi olarak belirlenmiş engeli en az olan bireyler için belirlenmiş tutar, engel oranı arttıkça yapılan yardım da çoğalıyor tabi ki. Bu yardımlarla hem bakıma muhtaç kişilerin ihtiyacı karşılanmış olurken hem de bakıma muhtaç engellilerin ailelerinin işleri kolaylaştırılmaya çalışılıyor.

İkramiye Müjdesi Gelecek Mi?

Son alınan haberle alınan maaşlara zam yapıldığı ve emeklilerin bayramda 1000 lira ikramiye alacağı bilgisi gelmişti, engellilere ikramiye konusunda da İYİ parti milletvekili olan bir beyefendi bu durumu meclise iletti ve konuşmasında engelli bireylerin taleplerine yer verdi ancak bayramda engellilere ikramiye verilip verilmeyeceği konusunda net kaynaklardan bir açıklama gelmedi henüz. Herkes ümitle bayram öncesi hem kurban için hem de artan diğer ihtiyaçlar için gelecek ikramiyeyi bekliyor. Hepimizin temennisi tabi ki bu konuda onlara yardımcı olunması ve onların bayram öncesi ihtiyaçlarının karşılanması ve bu muhtaç kişilerin bir nebze de olsa mutluluğunu görebilmek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali goknar
Ali goknar - 1 yıl Önce

Baskanim Allah icin bu bayramlarda bizide engellileride sevindir