Bayramda Emekliye, Engelliye İkramiye Verilecek Mi?

Bayramda emekli ve engellilere yönelik ikramiye var mıdır ? Emekli ve engellilere ne kadar ikramiye verilecek ? Hangi şartları taşıyanlar ikramiye alacak ?

Bayramda Emekliye, Engelliye İkramiye Verilecek Mi?

Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısı ile binlerce vatandaşın merakla beklediği ikramiyelerin ödeneceği tarih geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. 2018 yılından bu yana emekliler için Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda 2 kez 1000 TL bayram ikramiyesi verilmekte olup bu süreçte engelliler için ise evde bakım ödemeleri bayramdan önce ödenmesi bekleniyor. İlk olarak Bayramdan önce yapılacak ödemelerin başında emekli maaşı geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından gerçekleştirilen açıklamada detayları açıklanan ödemeler bayram öncesinde tamamlanacak.

Emeklilere Bayram İkramiyesi

Emeklilere bu Ramazan Bayramı’nda yapılacak olan 1000 TL bayram ikramiyesinin ödeneceği tarihler geçtiğimiz günlerce açıklanmıştı. Bu noktada emekli vatandaşlar bayram ikramiyelerini 18 ile 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında alacak olup Kurban Bayramı ikramiyelerini ise tarihlerde bir değişiklik olmaza 27 ile 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında alacaklar.

Engelliye Müjde!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada ayrıca engelli aylığı ve evde bakımdan yararlananların rapor süreleri de uzatıldığı ifade edilmiş olup bu kapsamda da “Engelli aylığı alan ve evde bakım yardımından yararlanan engellilerimizin 1 Ocak 2020 tarihi ve sonrasında süresi dolan raporlarını mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayıyoruz. Daha önce bir duyuruyla, engellilerin mağdur olmasını önlemek için 1 Mart ve sonrasında süresi dolan raporların da mayıs ayı sonuna kadar geçerli kabul edileceği açıklanmıştı” ifadeleri ile müjdeyi verdi.

Evde bakım aylıklar da yükseltilmiş olup Mayıs 2020 itibari ile güncel bakım aylığı bin 460 TL olarak ödenmeye başlanmıştır. Bakım aylığı sorgulaması için https://www.turkiye.gov.tr/aspb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu adresini kullanmak mümkündür.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

Lütfen bizede ikramiye verilsin 537 çok az geçinemiyorum

fatma gurcay
fatma gurcay - 2 yıl Önce

Lütfen bizede bayram ikramiyesi verilsin ben ms hastasiyim 537 tl az bir miktar

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

Merhaba benim çocuğum yüzde seksen engell raporu bakıma nurtaç tam tersine sağlamlar bakımdan yaralamıyorlar çok haksızlık sürekli olan raporlar tekrar değiştirirsin ozaman haklı haksız beli olur çoğuda engel durunu olmayan aliyor arabası olanda işyerleri olanda aynı adreste oturuyorlar maaş kesişmesin diye başka görünüyorlar ben haksızlığa gelemen

Süleyman
Süleyman - 2 yıl Önce

Lutfen biz engelilere de ikramiye verilsin 537 tl ile masraflarimiz cikmiyor sesimizi duyun

Süleyman
Süleyman - 2 yıl Önce

Biz engellilere de bayram ikramiyesi verin 537 tl çok az masraflara yetmiyor

Sakine
Sakine - 2 yıl Önce

Benim %83 raporum var engeli maaşı aliyorum Bana mart ayında bin tl yardım verildi ama aldigim 760 tl maaşın 360 tl si 3 ay boyunca kesildi ben 760 tl alıyordum ama bana 402 tl ödeme yapıldı yani bana verilen bin tl maaş'dan kesilerek geri alındı çok saçma bir uygulama oldu herkese aynı uygulama yapılmadı malesef.

Yahya  akkurt
Yahya akkurt - 2 yıl Önce

Engellive özürlüyüm 4küçük çocuğum var bakacak durumum çok zor durumdayım banada yardımcı olmanızı rica ederim

Zerrin Tok
Zerrin Tok - 2 yıl Önce

537 tl çok az 2 kere kalp ameliyatı oldum 8 anjiyo oldum vë bu yüzde 50 verildi haksızlık bu