Bayram Namazı Kılınacak mı? Camiiler Ne Zaman Açılacak? Bilim Kurulu Açıklaması!

Camiiler ne zaman açılacak? Bayram namazı camilerde kılınacak mı? tüm bu soruların cevabı için bazı detaylar belli olmaya başladı. Bilim Kurulu kararı ve Dyanet İşleri Başkanlığının camilerin açılması ile ilgili açıklamaları neler?

Bayram Namazı Kılınacak mı? Camiiler Ne Zaman Açılacak? Bilim Kurulu Açıklaması!

Bayram namazı Kılınacak mı Diyanet ve Bilim Kurulu Kararı Belli Oldu!

Ramazan günlerinde camiilerde teravih ve vakit namazları pandemi salgını nedeniyle kılınmıyor. 16 Mart 2020 tarihinde alınan kararı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş açıkladı. Cuma namazları olmak üzere Cami ve mescitlerde cemaat ile namaz kılınması ikinci bir alınacak karar kadar ara verildiği ifade edildi. Camilerdeki ezan ve selalar okunmaya devam edecek. Cuma namazı yerine evde öğle namazı kılınabileceği Diyanet İşleri başkanlığı tarafından açıklandı. peki camiler ne zaman açılacak? Bu konuda Bilim Kurulu kararı ve Diyanet İşlerini Başkanlığının alacağı kararların ardından duyurulması bekleniyor.

BİLİM KURULU "GÜNDEMDE YOK"

Başkan Erdoğan Normalleşme takvimini duyurdu. Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında alınacak kararlarda camilerin açılması ile gili bir değerlendirme yapılmazken Bugün Bakanlar Kurulu toplantısında yapılacak görüşmeler sonrası yeni kararlar açıklanabilir. Camiiler koronavirüs salgını tehdidi ortadan kalkınca açılması bekleniyor. Milliyetten Kıvanç El’in yaptığı habere göre Diyanet İşleri başkanlığının sosyal mesafe kuralına uyulması kaydı ile camilerin ibadete açılması ve bayram namazlarının kılınmasını istedi. Bilim Kurulunda şuanda gündemde olmadığı açıklandı.

AVM VE BERBERLER AÇILDI! CAMİİLER NE ZAMAN AÇILACAK?

11 Mayıs tarihli kabine toplantısına ele alınacak konular arasında giriş çıkış yasağı konusu tekrar ele alınacak. 19 Mayıs sokağa çıkma yasağının nasıl uygulanacağı, dört günlük sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağı da bugün yapılacak toplantı sonrası açıklanacak. Camiiler ne zaman açılacak? Bilim Kurulu toplantısının yapılacağı Salı günü bu konu tekrar gündeme gelerek görüşülebilir.

CUMA NAMAZI VE BAYRAM NAMAZI EVDE KILINABİLİR Mİ?

 “لتكبروا الله على ما هداكم , ayetine göre kurban bayramı ve bayram namazını işaret edilerek, müminlerin birlikte Allah'ı anmaları ve tekbir getirmeleri gerektiği ifade ediliyor. 

Diyanet İşleri Başkanlığını vetfa kurumu bayram ve cuma namazlarının tek başına kılınamayacağını ifade ettiğini aktarmaktalar.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 16:40
YORUM EKLE