Başvurular Yetersiz Kaldı! Polis Alımı Başvuru Tarihleri Uzatıldı! Şartlar Esnetilsin İsteniyor

20. dönem POMEM 10 bin polis alımında başvuruların yetersiz kaldığı belirtilmişti. Daha fazla başvuru alınabilmesi için polis alımı başvuru tarihleri uzatıldı. Adaylar şartlar esnetilsin istiyor.

Başvurular Yetersiz Kaldı! Polis Alımı Başvuru Tarihleri Uzatıldı! Şartlar Esnetilsin İsteniyor

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile POMEM 20. dönem 10 bin polis alımı yapılacağı belirtilmişti. Alınacak olan 9 bin erkek ve bin kadın polis adayının başvuru yapabilmesi için üniversite mezunu olması ve KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olması gerekmekteydi.

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı duyurusunda 10 bin kişilik alım ilanına sadece 14 bin 500 kişilik başvurunun yapıldığını belirtmiş ve gerekli talimatları verdiğini duyurmuştu. Bugün yeni yapılan duyuru da başvuruların 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu. Başvuruların yetersiz kalmasından dolayı başvuruların uzatıldığı tahmin ediliyor.

ŞARTLAR ESNETİLSİN TALEBİ


20. dönem POMEM 10 bin polis alımına müracaat edecek olan adayların üniversite mezunu olması gerektiği gibi 28 yaş sınırı ve KPSS P3 puan türünden de en az 60 alması gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayamayan yüz binlerce aday müracaat edememektedir.

Yaş artına takılanlar, lise mezunu ve önlisans mezunu olanlar, KPSS'den 60 ve üzeri alamayan adaylar POMEM 20. dönem 10 bin polis alımına müracaat edemediği için şartların esnetilmesini istemektedir. Başvurular 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatıldı ancak aranan şartlar da her hangi bir değişikliğe gidilmedi. Adaylar başvuruların artması için şartların esnetilmesini istiyor.
10 POLİS ALIMI İLAN VE HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 09:46

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
nur
nur - 3 yıl Önce

yaş şartı değişmeli

Özgür ARAZ
Özgür ARAZ - 3 yıl Önce

Başvurular yetersiz kalıyorsa Önlisans mevzunlarınıda lisans mevzunları yanına ekleyin ve taleplerde ki artışı izleyebilirsiniz... Yüzbinlerce önlisans mevzunu polis olabilmek için açık öğretimden lisans tamamlamaya çalışıyor Bu hak ön lisanslara da verilirse yüzbinlerce kişi başvuru yapacak ve ikinci bir polis olmak için katılım rekoruna imza atılacakdır.

biktik
biktik - 3 yıl Önce

KPSS puanı 55 olsun yeter psikolojmiz bozuldu yeter nee eziyet çektiriyorsunuz

aynur
aynur - 3 yıl Önce

yaş şartı değişsin

HAYRETTİN
HAYRETTİN - 3 yıl Önce

YAŞ ŞARTI 30 OLMALI G
ÖNÜLLÜ POLİS OLALIM

Ramazan
Ramazan - 3 yıl Önce

şartları değiştirin hayalimdeki işi yapayım evlenip yuva kuracam. hayalerime gec kaldin hergün giriyorum siteye bir umutla. mutlu kalın

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

2500 alım yapacağız dediniz bu sefer ygs şartı geldi.orta ögretim kpss şartı arasanıza. Herzaman kpssyi öne çıkarıyorsunuz.kpss girip ygs ye girmeyenler adam degilmi . KPSS yi kaldırın tercihlerde bile 3.5 milyon kişi girdi alım cok az. Siz 3.5 mılyon kişiye nasıl yerleştiririm diye düşüneceğinize her alım olduğunda lisans kpss sine bakıyorsunuz.. Evet dedik ama bizi siz büyükler teşkilatınız adam yerine koymuyor. Her alımda önceliğiniz lisans degil herkesi kapsayıcı bir alım olmalı..yok 50.000 yok 100.000 kamuya acık var fetöden temizledik adam alacağız desenizde, 1.000.000 milyon kişi alsanıza sizin orta öğretimi görmezlikten geleceğiniz devam edecek..sokağa bizde çıktık sadece bunu bilin. Saygı bekliyoruz saygı..

mahkum dalar
mahkum dalar - 3 yıl Önce

ya yaş 2 aydan dolayi katılamıyorum nerde kaldı adalet