Başkan Erdoğan Yeni Kısıtlama Açıklaması Yapmıştı! Kritik Kabine Toplantısı Gündemi!

Kabine toplantısı başladı. 21 Eylül 2020 tarihli toplantı Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılıyor. Gündem koronavirüs yeni tedbir kararları ile ilgili olacak. Peki yeni kısıtlamalar sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Okulların açılması da gündem de

Başkan Erdoğan Yeni Kısıtlama Açıklaması Yapmıştı! Kritik Kabine Toplantısı Gündemi!

Dünyanı ve Türkiye'yi pek çok alanda etkileyen koronavirüs ile pek çok alanda mücadele ediliyor. 21 Eylül 2020 tarihi itibari ile yüz yüze eğitimler 1. sınıflar ile okul öncesi sınıflarda resmen başladı. Buna göre 2020- 2021 eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitimler uzaktan eğitimler ile birlikte yürütülecek. Sosyal mesafe kuralının kurallara bağlı olarak uygulanacağı okullarda 2. sınıf, 3.4. 5. sınıf ve diğer sınıflarda eğitimler başlayacak mı sorusu sorulmakta.

YENİ KORONAVİRÜS KISITLAMASI GELECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün yaptığı açıklamada okulların yeniden açılmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Kabine toplantısına da katılacak olan Selçuk bir sunum gerçekleştirmesi bekleniyor. Toplantısının ana maddesi koronavirüste yaşanan vaka artışları ve ölümler ile ilgili olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da bir sunum yapması bekleniyor. Aşı çalışmalarındaki son durumda ele alınacak. Yapılan değerlendirmelerde koronavirüs ile ilgili sıkı tedbirlerin gelmesi gündemde olabileceği ifade ediliyor. Bilim Kurulu toplantısında ele alınan tavsiye kararları tek tek ele alınacak. İl ve ilçe bazlı kısıtlamalar gündeme gelebilecek. Türkiye gündemi dışında da pek çok konu ele alınması bekleniyor.

AKDENİZDEKİ GELİŞMELER;

Doğu akdenizde yaşanan gelişmeler için bir sunum yapılması ve Almanya'nın Akdeniz'deki gelişmeler için bir arabuluculuk konusu da ele alınacak. Bilindiği gibi Başkan Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Almanya Başbakanı Merkel, İspanya Başbakanı ve AB konseyi Başkanı ile görüşmeler yapmıştı. Kabine toplantısının sona ermesinin ardından bir açıklama yapılması bekleniyor. Yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE