Başbakan Yıldıırm'dan 2018 Asgari Ücret Açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım, herkesin Merak ettiği 2018 yılı asgari ücret konusu hakkında açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 2018 yılı asgari ücret konusu hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Başbakan Yıldıırm'dan 2018 Asgari Ücret Açıklaması!

18 Aralık 2017 Pazartesi günü düzenlenen basın toplantısında Başbakan Binali Yıldırım gündeme dair önemli açıklamalarda. Son günlerin en çok tartışma konusu haline gelen 2018 yılı asgari ücret konusu hakkında açıklamalar yapan Başbakan Binali Yıldırım, milyonların beklediği talepler için asgari ücret tespit Komisyonu gösterdi. Asgari ücret tespit komisyonu çalışmaları devam ettiğini dile getiren Başbakan Binali Yıldırım,” 2018 yılı asgari ücretin en uygun şartlarda vatandaşa sunulacağını ifade etti.

2018 yılında asgari ücretin ne kadar olacağı soruları merak konusu olurken Başbakan Binali Yıldırım kendisine yöneltilen asgari ücret sorusunu bu şekilde cevap verdi. Turk-İŞ teklifini sundu. Çalışma Bakanlığı ile birlikte işçi, işveren  heyetleri görüşmelerini sürdürüyor. Konu ile ilgili gerekli müzakereler yapılacak. Asgari ücret için en uygun ve en iyi şartlar nelerse bunlar belirlenerek anlaşma sağlanacak”dedi.

Uzun yıllardır çalışanlara enflasyon altında bir asgari ücret zammı verilmemişti. Asgari ücretle çalışan vatandaşların mağdur olmaması adına tüm gerekenler yapıldı.2018 yılı için asgari ücret belirlemesi yapılırken Tabii ki bunlar da göz önünde bulundurulacak. Bunlarla birlikte ülkenin ayrıca şartlarında dikkat edilerek en uygun şekilde sonuç alınması düşünülüyor.


 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 15:21

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
SALİHA KADIK
SALİHA KADIK - 2 yıl Önce

ASKARİ ÜÇRETLE COCUK OKUTMAK ONLARI YETİŞTİRMEK COK ZOR İNSANLARI SİZ HIRSIZLIGA KAVGAYA SİZLER ZORLUYORSUNUZ CÜNKÜ ALDIĞI MAAŞLA COCUKLARI AC KARNINI DOYURSA KİRASI KALIYOR NASIK YAPACAK YAŞADINIZMI HİÇ DENEYİN İSTERSENİZ

Bihter
Bihter - 2 yıl Önce

Insana kufur eder gibi 1400 lira nedir bir markete gidiosun zaten aldiklarin 5 parca 150 lira et yemiceksin iyi seyleri yiyemiceksin evin kira cocuk masrafi nasil yasicak bu insanlar ölsun daha iyi bide elektirik zamli su zamli biraz insafa gelin milletveklillerine milyarlar verilirken biraz insanlarida dusunsun devlet

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

Insana kufur eder gibi 1400 lira nedir bir markete gidiosun zaten aldiklarin 5 parca 150 lira et yemiceksin iyi seyleri yiyemiceksin evin kira cocuk masrafi nasil yasicak bu insanlar ölsun daha iyi bide elektirik zamli su zamli biraz insafa gelin milletveklillerine milyarlar verilirken biraz insanlarida dusunsun devlet. bunu diyen arkadaş dibine kadar haklı.

Bihter cömert
Bihter cömert - 2 yıl Önce

INSANLARA KUFUR EDER GIBISINIZ 1400LIRA NEDIR EVIN IHTIYACLARI ALSAN ZATEN 300LIRA BUNUN ICINDE ET YOK YANI ASGARI UCRETLE YASIYAN INSANLAR IYI SEYLER YIYEMESIN OLSUN KIRADA OTURANLAR COCUK OKUTANLAR ELEKTIRIK ZAMLI HERSEY ZAMLI MILLETVEKILLERINE MILYARLAR VERILIYOR BIRAZDA INSANLARIMIZI DUSUNSUN BU DEVLET NEKADAR ZORLUK ICINDE YASIYORLAR STRESSDEN SIKINTIDAN COGU HASTA OLUYOR KANSER NEDEN ARTTI INSANLAR YETIREMIO KAFAYA TAKA TAKA HASTALIK SAHIBI OLUYOR

Ender Arslan
Ender Arslan - 2 yıl Önce

O Zaman Zam İşleri Kalksın Sabit Bir Fiyat Olsun Herşeye Zam Gelirse Bu Garipanlar Ne Sy Başbakanı Ve Şu Cumhurbaşkanı Sizde İnsaf Yokmu ?

Ender Arslan
Ender Arslan - 2 yıl Önce

O Zaman Zam İşleri Kalksın Sabit Bir Fiyat Olsun Herşeye Zam Gelirse Bu Garipanlar Ne Sy Başbakanı Ve Şu Cumhurbaşkanı Sizde İnsaf Yokmu ?

Allah var
Allah var - 2 yıl Önce

Biraz insaf be hiç Allahtan korkmazsınız kendi çocuklarınızi verin bakalim asgari ücretle çalışsın yok ücret az dimi ya bu insanlar napsın peki sizlere oy veren bu insanlar değilmi sizlerin bir akşam yemek parası bizlerin 1 aylık biraz insaflı olun hiç birseyden market fiyatları dan haberleri yok elleri cebine gitmiyo tabi

Emege saygi
Emege saygi - 2 yıl Önce

O karda kista siz sicacik evde otururken yollari açalim, tehlikeli yollarda yol alalim tam kadro verilmesin ya hep ya hic.bir parmak ball calip anlamayacagimizi sandin.hakimmi helal etmiyorum